• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Osobní krádeže v loňském roce dosáhly škod za 589 milionů korun

Na pozoru by se lidé měli mít nejen na veřejných venkovních prostranstvích či v obchodních centrech. Ta trápí i nájezdy organizovaných skupin. Střetnutí se zlodějem je nepříjemná zkušenost, kterou v loňském roce zažilo přes 33 tisíc lidí. Bohužel takovému setkání lze málokdy zabránit. Obezřetní by lidé měli zůstávat kdekoliv ve veřejných prostorách, zloději se nejčastěji zaměřují na peněženky, ale také osobní doklady, které lze snadno zneužít.
 

Přestože podle policejních statistik škody krádežemi meziročně mírně klesají, čísla při osobních krádežích v loňském roce dosáhly na alarmující číslo 589 milionů Kč. Nejhůře je na tom Praha, dále kraje Moravskoslezský, Ústecký, Středočeský a Jihomoravský. Naopak nejméně škod zloději napáchali ve Zlínském kraji a na Vysočině.

„Kromě venkovních prostranství, nádraží a dalších míst, kde je rušno a shlukuje se zde více lidí, se zloději zaměřují i na obchodní centra, kde jsou čísla krádeží také nemalá. Loni ostraha v námi svěřených obchodních centrech po celé ČR řešila na několik stovek případů, někdy to bylo i více událostí v rámci jednoho dne,“ prozrazuje Radek Škrabal, provozní ředitel SSI Group.

Kromě osobních krádeží se zloději ve vidině rychle získaných peněz zaměřují také na komerční objekty. Krádeže tak potrápily i majitele obchodů a restauračních zařízení, kteří za rok 2018 sečetli škody za více než 94 milionů korun.

„Některé velké obchodní jednotky zažívají mimo jiné i tzv. nájezdy, kdy škody dosáhnou i během jedné hodiny 80 až 100 tisíc Kč. Jedná se o vysoce organizované skupiny, které kradou na zakázku. Tyto zkušenosti vnímáme zejména u non-food sortimentu, například v oblasti módního zboží,“ doplňuje Radek Škrabal z SSI Group.

Celkový nárůst veškeré kriminality za rok 2018 oproti předchozímu roku pak zaznamenaly kraje Plzeňský a Liberecký. Naopak největší pokles kriminality zaznamenal Zlínský, Olomoucký a Jihočeský kraj.

 

Zdroj: ASPEN.PR

 

18.2.2019

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies