• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Oslavy padesáti let kontejnerizace Hamburského přístavu

Copyright: © Metrans / Matej Bertók

Společnosti METRANS /Danubia/, a.s. a Hafen Hamburg Marketing e.V. spojily své síly a pozvaly zákazníky na terminál v Dunajské Stredě

Je tomu letos 50 let, kdy 31. května 1968 připlula do Hamburského přístavu první celokontejnerová loď „American Lancer“, která byla odbavena na terminále Buchardkai. Tímto se otevřela nová éra manipulace zboží v přístavu Hamburk. Kapacita této lodi byla 1.200 TEU při délce 213 m a šířce 16 m. Naproti tomu prozatím největší kontejnerová loď, která byla odbavena v březnu tohoto roku v největším německém univerzálním přístavu „CMA CGM Antoine de Saint Exupéry“ se může chlubit kapacitou 20.776 TEU při délce lodi 400 m a šířce 59 m. Na tomto příkladu je jasně vidět, jak zavedení kontejneru coby universální přepravní jednotky nastartovalo revoluci v celém mezinárodním obchodě.


Právě toto jubileum zavdalo příležitost k uspořádání workshopu na kontejnerovém terminále v Dunajské Stredě, spolupořádaném společnostmi METRANS /Danubia/, a.s. a Hafen Hamburg Marketing e.V. (zkrácen. HHM). Tato akce se konala v úterý 24.4. 2018 za účasti více jak 170 hostů ze Slovenska a okolních zemí na jednom z nejvýznamnějších terminálů kombinované přepravy v regionu střední a východní Evropy. Lokace byla zvolena záměrně, aby se akce mohli zúčastnit zástupci dopravního sektoru, průmyslu a obchodu ze Slovenska, Maďarska i Rakouska. Na akci samozřejmě nechyběla ani početná delegace z Hamburku v čele se předsedkyní představenstva Hamburger Hafen und Logistik AG (zkrácen. HHLA) pí. Angelou Titzrath, obchodním ředitelem skupiny HHLA Thomasem Lütje a CEO spolupořádající společnosti Hafen Hamburg Marketing e.V. Axelem Matternem, jejichž prezentace oscilovala právě kolem hlavního tématu 50. let kontejnerizace s ohledem na vývoj hamburského přístavu. Celou akci uvedl Vladimír Doboš z pražské reprezentace Hafen Hamburg Marketing. Na závěr této části promluvil nový CEO skupiny METRANS, p. Peter Kiss, který představil milníky v historii největšího českého multimodálního operátora.


Po úvodních proslovech byla hostům nabídnuta příležitost se podívat na dění na terminálu v Dunajské Stredě pěkně z blízka, kdy se uskutečnilo několik exkurzí po terminálu přistaveným autobusem s výkladem nejen v domácím jazyce, ale i v němčině a maďarštině.


V průběhu celé akce byl návštěvníkům k dispozici výstavní kontejner společnosti Hafen Hamburg Marketing e.V., kde mohli získat od spolupracovníků HHM další informace o přístavu Hamburk, či intermodálním servisu firmy HHLA.

 

Zdroj: Hafen Hamburg Marketing e.V.

3.5.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies