• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Optimalizace od první až po poslední míli s maximálním důrazem na efektivitu

Ilustrační foto | ZETES

Růst v oblasti e-commerce, globalizace a rostoucí nároky ze strany zákazníků kladou obrovské nároky na dodavatelský řetězec. S dalšími obtížemi a nejistotou kvůli situaci COVID-19 je nyní efektivita služeb ještě důležitější.

  • Během lockdownu v roce 2020 bylo 65 % prodejů realizováno online, v porovnání s 34 % před krizí.
  • Celých 78 % zákazníků by u maloobchodu přestalo nakupovat, pokud by třikrát došlo ke zpožděné nebo neúplné dodávce.
  • 62 % maloobchodů nemá informace v reálném čase.

Ve své nejnovější zprávě, Optimalizace od první až po poslední míli s maximálním důrazem na efektivitu, společnost Zetes popisuje příčiny neúspěšných doručení a s tím spojené vícenáklady pro maloobchody, včetně negativního vlivu na životní prostředí. Dokument zohledňuje novou situaci a vysvětluje, jak vedoucí hráči na trhu podávají špičkový a udržitelný výkon díky technologiím, které posilují produktivitu pracovníků.

 

Stoupající nároky zákazníků 

Situace COVID-19 urychlila přechod od kamenných obchodů k online nakupování. Šest z deseti zákazníků přitom uvádí, že budou i po návratu do normální situace nadále nakupovat online. Aby byly maloobchody konkurenceschopné, musí nabídnout rychlé doručení, s informacemi o stavu v reálném čase. Na rychle rostoucích e-commerce trzích však může být poměr neúspěšných doručení na první pokus až 20 %.

 

Dopady na náklady, pověst značky a životní prostředí

Náklady za neúspěšné doručení pravděpodobně zaplatí maloobchod nebo řidič, (až 15 Eur na neúspěšné doručení)  a utrpí také loajalita zákazníka. 420.000 tun CO2 každoročně vypustí rozvážková vozidla jenom při opakovaných pokusech o doručení. 

 

Řešení pro správu dodavatelského řetězce

Od první až po poslední míli, každá fáze dodavatelského řetězce může přispět k optimalizaci dodání. Vedoucí hráči na trhu poskytují perfektní služby díky dokonalému řízení s využitím škálovatelných technologií, které posilují produktivitu práce a usnadňují sdílení dat. Mezi ně patří kamerové technologie, multi-modální hlasové vychystávání, řešení ePOD nové generace, prediktivní analytika a systém proaktivních výstrah. 

 

Tiago Conceição, Transport Solutions Expert ve společnosti Zetes: „Moderní dodavatelské řetězce jsou velmi komplexní a využívají několik různých vrstev. S růstem objemu balíků i nároků ze strany zákazníků je klíčové zajistit minimální počty selhání při doručení. Pandemie vytváří nové dlouhodobé příležitosti pro oblast e-commerce, ale pouze pro ty maloobchody, které dávají prioritu technologickým investicím do viditelnosti a řízení dodavatelského řetězce.“

 

Celá zpráva "Optimalizace od první až po poslední míli s maximálním důrazem na efektivitu" ke stažení zde >>

 

Zdroj: ZETES

29.6.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies