• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Nová verze K2 se chce stát mozkem chytré firmy

Logo K2 ori

Prémiové řešení pro zákazníky ze světa e-commerce, zjednodušená tvorba dashboardů nebo vlastní řešení pro sledování výroby v reálném čase. To jsou jen některé z novinek, které přináší nová verze ryze českého informačního systému K2 s názvem Ori.

Informační systém K2 je mezi svými uživateli znám především jako univerzální podnikový software, který dokáže obsloužit celou firmu. „V minulosti jsme přinesli vlastní řešení řízených skladů, takzvané WMS, manažerské vyhodnocování, e-shop, CRM, kontaktní centrum nebo DMS. Letos jsme K2 rozšířili o funkcionalitu MES neboli výrobního informačního systému, nebo monitoring docházky,“ popisuje Tomáš Szkandera, šéf vývoje K2.

Stále častěji do výrobních i velkoobchodních firem proniká také internet věcí (IoT). Celá řada čidel i samotných strojů dokáže sbírat důležitá data a posílat je dále. Nově umí tyto informace číst a dále s nimi pracovat i Informační systém K2. „Různé provozní parametry, jako například teplotu, vlhkost nebo vibrace, můžete monitorovat přímo ve své K2, a to dokonce v reálném čase. Díky tomu může ERP systém automaticky vytvářet protokoly k šaržím ve výrobě, zakládat požadavky na údržbu daného zařízení nebo monitorovat spoustu dalších věcí. Možnosti využití internetu věcí je skutečně široké,“ říká manažer vývoje K2 Tomáš Kupčík.

K2 v současnosti představuje prakticky centrum chytré firmy, ve kterém se sbíhají všechna důležitá data. To umožňuje další automatizaci některých kroků ve firmě. „Navíc náš ERP systém má data z různých úseků firmy a díky nově vylepšeným dashboardům mohou uživatelé data mezi sebou kombinovat a nacházet tak zajímavé korelace, které nemusí být na první pohled patrné. Díky odvodu výroby a čidlům měřícím obsah oxidu uhličitého ve vzduchu lze například najít souvislost mezi produktivitou práce a čerstvostí vzduchu ve výrobě,“ zmiňuje jeden z příkladů využití Kupčík.

Novou verzi K2 ori ocení také firmy pohybující se v oblasti e-commerce. K2 e-shop, který je součástí samotného ERP systému, se totiž dočkal hned několika zásadních vylepšení. „Poptávka po e-shopech v poslední době neustále roste. Proto jsme se rozhodli K2 e-shop vylepšit tak, aby vyhovoval i těm nejnáročnějším a největším zákazníkům ze světa e-commerce. Díky využití technologie Redis jsme zásadním způsobem vylepšili cachování celého e-shopu. Společně s vlastním obrázkovým serverem, který se stará o automatickou optimalizaci produktových fotografií, jde o jedny z nejmodernějších a nejrychlejších technologií, které jsou na trhu v současnosti vůbec dostupné,“ uvádí šéf vývoje Szkandera.

Kromě toho K2 e-shop nabízí také možnost využití novinky v podobě Smart Search. Ta umožňuje nejen pokročilé vyhledávání, které si poradí jak se skloňováním, překlepy nebo vyhledáváním v kategoriích, značkách i příspěvcích na blogu, tak s pokročilým filtrováním produktů v rámci jednotlivých kategorií zboží. Stávající uživatelé K2 e-shopu pak jistě ocení další rozšíření práce s promo akcemi nebo přímé napojení na dvě největší česká elektronická tržiště – Alza Marketplace a MALL Partner.

Kompletní souhrn novinek, které K2 ori svým zákazníkům i potenciálním klientům přináší, najdete na stránkách ori.K2.cz.

 

Zdroj: K2 atmitec

22.11.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies