• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Nová pravidelná intermodální linka mezi tureckým Halkali a českým Kolínem

Ilustrační foto | PKP CARGO INTERNATIONAL

Mezinárodní železniční a intermodální dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL ze skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, se podílí na nové přímé železniční lince, která spojuje turecký přístav Halkali na evropském břehu Instabulu a nedávno otevřený terminál v Kolíně. Společnosti skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL realizují pro tureckého poskytovatele logistických služeb na bázi intermodálních řešení MARS Logistics přepravu na maďarském, slovenském a českém úseku. Vlaky budou převážet především díly pro automobilový průmysl.

První vlak vyjel z Halkali 20. června a do Kolína dorazil ve čtvrtek 24. června, na zpáteční trasu vlak vyjel v sobotu 26. června s příjezdem do Halkali ve čtvrtek 1. července. Frekvence přeprav je nyní jednou týdně, ale ke konci srpna bude navýšena na tři vlaky za týden, jak plánuje společnost MARS Logistics.

Náklad tvoří především turecké zboží ze segmentu automotive, ale v 45stopých kontejnerech a doplňkově výměnných nástavbách se budou převážet i produkty chemického nebo textilního průmyslu. Český Kolín byl vybrán, protože se zde nachází velké množství zákazníků automobilové průmyslu.

„Je to další příklad našeho rozvoje v koridoru sever-jih, kterému v rámci naší strategie do budoucna věnujeme velkou pozornost. Spolu s našimi logistickými a spedičními partnery podporujeme intermodální dopravu napříč Evropou, která je ekologičtější než doprava silniční, produkuje méně emisí skleníkových plynů a odlehčuje již tak přetížené evropské silnice a dálnice. Společnými silami tak napomáháme dlouhodobé snaze Evropské unie o přesun přepravy zboží ze silnice na železnici. Intermodální doprava je navíc rychlejší a bezpečnější,“ říká Maciej Walczyk, předseda představenstva PKP CARGO INTERNATIONAL.

 

Zdroj: PKP CARGO INTERNATIONAL

1.7.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies