• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Nemovitosti ve světě po pandemii: proč se opět stanou jasnou hvězdou investičního nebe

ilustrační foto

CB Property Investors Podfond, nemovitostní fond kvalifikovaných investorů regulovaný a dozorovaný Českou národní bankou, zprostředkovává specifický způsob investování do realit napříč segmenty v České republice a na Slovensku. Záměrem fondu, jenž se soustředí na investice s přidanou hodnotou, je dosáhnout nadprůměrné návratnosti 10+ % p.a. Představuje tak vhodnou volbu pro investory zvažující rozšířit svá portfolia o české či slovenské nemovitosti.

Zatímco nynější pandemická situace urychlovala vývoj e-commerce, retailové parky v regionu CEE projevily odolnost vůči omezením plynoucím pro klasický kamenný maloobchod. V loňském roce tak patřily k výnosnějším typům nemovitostí. Zájem o investice do nich navíc sílí. Retailové parky mají vyšší provozní flexibilitu, z podstaty se jedná o otevřený, částečně venkovní nákupní koncept, výhodou je i jejich lokalita s dobrou dostupností pro nakupující s prostorným parkingem. Design a plocha prodejen v nich adaptibilitou odpovídají požadavkům maloobchodníků využívajících omnichannelový model prodeje.

Dalším sektorem, který nabízí atraktivní investiční příležitosti, opět především vlivem expanze e-commerce, jsou logistické nemovitosti. E-commerce společnosti shánějí pro svůj provoz nové prostory, což v uplynulých pěti letech několikanásobně zvýšilo návratnost investic do logistické výstavby jak v České republice, tak na Slovensku. Příznivý vývoj je patrný i na trhu s rezidenčními nemovitostmi, kde poptávka po bydlení převyšuje nabídku – a kvalitní projekty s dobrými dispozicemi a atraktivním designem potvrzují pozici investičního cíle ideálního pro vložení a zhodnocení prostředků.

Ve všech třech kategoriích CB Property Investors aktivně vyhledává příležitosti s očekávaným investičním výnosem přesahujícím tržní průměr. „Těší nás, že můžeme otevírat dveře k investicím i soukromým investorům a investičním společnostem, pro které by jinak zůstaly zavřené. Trhem s nemovitostmi se v Crowdberry dlouhodobě zabýváme a navzdory různým faktorům, například aktuální pandemické krizi, vnímáme, že je zde pořád řada projektů spojujících skvělý výnosový potenciál s dobře zvladatelným rizikem. Naším cílem je vytvořit produkt, který z investorů dělá aktivní hráče a zprostředkuje jim unikátní pohled na celé investiční prostředí – ne vytvořit další ‚nezáživný‘ nemovitostní fond,“ říká Omar Sattar, výkonný ředitel divize nemovitostí v Crowdberry.

„Součástí naší strategie je v některých případech zasáhnout do hmotného charakteru budov – zmodernizovat jejich podobu či interiérové systémy. Pak budeme mít možnost prostřednictvím kapitálové investice pozitivně ovlivnit působení nemovitostí na životní prostředí, například snížením emisí skleníkových plynů, a vytvořit na domácí scéně prostor pro rozvoj udržitelných technologií i myšlenek,“ dodává.

 

Více informací o fondu CB Property Investors Podfondu najdete na: www.cbpi.cz.

 

 

Zdroj: Best Communications

23.3.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies