• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Na paluby letadel Smartwings a Českých aerolinií jen s negativním výsledkem testu

Smartwings ilustrace

Smartwings a České aerolinie zavádějí další nové opatření na palubách svých letadel, aby cestování letadlem bylo i nadále bezpečné. S účinností od pátku 5. března 2021 bude možné vstupovat na paluby letadel Smartwings a Českých aerolinií mířících z/do ČR jen s písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku antigenního nebo RT-PCR testu. Výsledek antigenního testu nesmí být starší než 24 hodin a výsledek RT-PCR testu nesmí být starší než 72 hodin před nástupem na palubu letadla. I nadále musí cestující splňovat veškeré podmínky pro vstup do dané země.

Výjimka platí pro děti do 5 let a cestující, kteří předloží písemné lékařské potvrzení v anglickém nebo českém jazyce, a to lékařem působícím v ČR nebo v jiném členském státě EU o tom, že nemají klinické známky onemocnění COVID-19 a zároveň prokazatelně prodělali onemocnění COVID-19, absolvovali podle platných mimořádných opatření MZ ČR nebo opatření jiného členského státu EU izolaci ve stanoveném rozsahu z důvodu pozitivního výsledku RT-PCR testu a o tom, že od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu neuplynulo více než 90 kalendářních dní (potvrzení musí obsahovat razítko, identifikační údaje lékaře a telefonické spojení; možný vzor potvrzení je zveřejněn na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR), ostatní výjimky jsou uvedeny v příslušném ochranném opatření MZ ČR.

Již od počátku pandemie zavedly Smartwings a ČSA na palubách svých letadel přísná hygienická opatření. Letadla skupiny Smartwings jsou vybavena vzduchovými filtry HEPA, které zachycují 99,97 % virů a bakterií a interiér letadel prochází před a po každém letu důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších standardů. Při vstupu na palubu a po celou dobu letu musí mít cestující nasazen ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor), při nástupu a výstupu do letadla jsou mezi cestujícími dodržovány dvoumetrové odstupy, veškeré platby na palubách probíhají pouze bezkontaktně.

Smartwings v současné době provozují z Prahy letecká spojení do Málagy, na Kanárské ostrovy Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, na Mallorcu, portugalskou Madeiru nebo do egyptských letovisek Hurghada a Marsa Alam. České aerolinie, člen skupiny Smartwings Group, aktuálně létají do Paříže, Amsterdamu, Stockholmu, Kyjeva a Moskvy.

 

Zdroj: Smartwings

3.3.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies