• LogisticNEWS
    O čem se mluví

„Myslete na pracovníky na silnicích a dodržujte rychlost!“ apeluje na řidiče EUROVIA CS

Bezpečnost práce na silnicích je diskutovaným tématem u nás i v zahraničí, zejména pokud jde o lidi pracující na stavbě za provozu. Přes veškerá opatření totiž stále dochází k nehodám, při kterých jsou ohroženi na životě nebo dokonce usmrceni. Nedávným smutným příkladem je tragická nehoda na dálnici D1. Řidič nedodržel povolenou rychlost a kvůli nepřiměřené jízdě nezvládl v zúžení dobrzdit k vozidlu před ním. To bylo po silném nárazu vymrštěno a následně překonalo mobilní betonová svodidla a na místě usmrtilo pracovníka na stavbě. Z obavy o své zdraví se pak pracovníci několik dní odmítali vrátit zpět.

 

EUROVIA BANNERNejen kvůli této tragické události vznikla komunikační kampaň stavební společnosti EUROVIA CS s názvem Už nikdy. Jejím hlavním cílem je přimět řidiče k větší opatrnosti a dodržování bezpečnostních pravidel vůči pracovníkům na silnicích a dálnicích. Na všechny účastníky provozu apeluje tím, že jim ukazuje situace, které už nikdy nezažijí, pokud si nedají pozor.

 

Řidiči, kteří nedodržují předepsanou povolenou rychlost, vzdálenost mezi vozidly a další dočasná bezpečnostní opatření, by si měli uvědomit, jak těžce může nehoda zasáhnout do života všech zúčastněných, a to jak pracovníků na stavbách, tak i řidičů samotných. Bezpečnostní pravidla mají své opodstatnění a měla by se dodržovat, protože v případě nehody cena, která se platí za jejich nedodržení, je nepřiměřeně vysoká,“ upozorňuje Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

 

Hlavním nástrojem kampaně je video s řidičkou, která se více než řízení věnuje mobilnímu telefonu. Hlas vypravěče upozorňuje na to, že pokud si nedáme pozor nebo nebudeme dodržovat bezpečnostní pravidla a předpisy, už nikdy nebudeme moct dělat to, co bychom rádi. A nezáleží na tom, jestli jsme řidič, nebo pracovník v silničním provozu, protože všichni jsme na společné cestě a všichni se z ní chceme v pořádku vrátit ke svým rodinám a svým životům. Video je k vidění na Youtube, Facebooku i v online médiích a doplňují jej cedule s poděkováním ohleduplným řidičům, které jsou umístěny přímo u probíhajících staveb.

 

Každá nehoda v zúžení s sebou nese další nepříjemné aspekty, jako jsou mnohakilometrové kolony, které žádný řidič nemá rád. Navíc všechny stavby prováděné za provozu jsou také z provozu zásobované, tudíž dochází ke zpoždění či zastavení zásobování stavby nutným matriálem. „Jsme si plně vědomi toho, že dopravní opatření na vytížených silnicích mohou způsobovat komplikace. Děláme všechno pro to, abychom práce provedli co nejrychleji. Jakékoliv nehody v opravovaných úsecích brzdí řidiče i nás. Proto prosíme všechny řidiče, aby dávali na svých cestách pozor, plně se věnovali řízení. Tak dojedou včas, bezpečně do cílových míst a my můžeme kontinuálně pracovat tak, aby jejich příští jízda po stejném místě byla komfortnější,“ dodává Iveta Štočková.

 

EUROVIA CS

4.6.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies