• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Modrá kvalita na kolech

Klíčem k zajištění kvalitních logistických služeb jsou vedle skladových prostor splňujících požadavky klienta též co nejlepší dopravní služby. Společnost MD logistika se této zásady drží a vedle investic do skladového zázemí soustavně modernizuje svou dopravní flotilu.

MD logistika

Nic na tom nezměnila ani letošní koronavirová pandemie. „Vozový park obnovujeme podle dlouhodobého plánu každý rok. Letos půjde o 18 souprav tahač – návěs a tři sólo vozidla. 14. dubna jsme převzali první letošní šestici nových tahačů DAF XF 480 FT SSC a návěsů Schmitz. Další budou následovat. Tahače jsou v provedení s největší dostupnou kabinou vhodnou pro mezinárodní kamionovou dopravu a jsou vybaveny motory o maximálním výkonu 480 kW,“ říká ředitel dopravy MD logistiky Bohumil Hána. Díky pravidelné obměně vozového parku dnes firma provozuje naprostou většinu vozidel splňujících nejnovější emisní normu Euro 6, zbytek pak Euro 5.

 

MD logistika flotilaFlotila v barvách MD logistiky dnes čítá 179 vozidel, z toho je 158 souprav a 21 sólo vozidel. Firma se zaměřuje především na logistiku FMCG zboží, zejména potravin ve všech teplotních režimech, a tomu odpovídá i složení vozového parku. Používá výhradně skříňové návěsy a vozidla vybavená chladicím agregátem. Celkem jich firma provozuje 162, z toho stovka je vybavena dokonce dvěma výparníky umožňujícími větší chladicí výkon a vyšší bezpečnost pro případ poškození jednoho z nich během přepravy. „Přeprava potravin jinými než skříňovými vozidly prakticky nepřipadá v úvahu s ohledem na ochranu zboží a zachování bezpečnostních a kvalitativních standardů,“ doplňuje Bohumil Hána, „ale prakticky jsme schopni přepravit jakékoli zboží naložené na paletách.“ Jen pro ilustraci – za rok 2019 najela vozidla MD logistiky celkem 14 090 459 km a přepravila 2 135 886 palet.

 

Slibnou budoucnost vidí doprava MD logistiky v moderních telematických systémech, kterými jsou dnes vozidla vybavována. Díky telematickému systému návěsu má majitel vozidla online přehled o poloze návěsu, o nastavení teplot na jednotlivých výparnících chladicího agregátu, systém předává i data o aktuální teplotě v nákladovém prostoru (případně v jeho sekcích, pokud je rozdělen přepážkou). Dále lze takto sdílet celkovou hmotnost nákladu, informaci o zapřažení nebo odpojení od tahače a v neposlední řadě také o otevření a zavření vrat návěsu. „Díky tomu můžeme našim klientům jednoznačně doložit informace týkající se přepravy jejich zboží, například dodržení teplotních režimů,“ vysvětluje Bohumil Hána. Pomocí mobilní aplikace vidí všechny sledované hodnoty i řidič vozidla. Ten pak může pomocí této aplikace i celý chladicí agregát ovládat. Telematický systém je dvoucestný, což umožňuje v případě potřeby nastavit požadované hodnoty i dispečerovi. Další systémy hlídají například stav akumulátoru vozu, tlak v pneumatikách, opotřebení brzd nebo také dobu běhu chladicího agregátu. U všech sledovaných ukazatelů lze při překročení zadaných hodnot zaslat e-mail nebo varovnou SMS. To firmě pomáhá při řešení provozních záležitostí, ale při vhodném nastavení to funguje též jako bezpečnostní prvek.

 

Letos na podzim bude MD logistika provozovat již celkem 38 moderních návěsů Schmitz s telematikou. Jejich systém dokáže nahlásit opotřebení nebo poruchu jak řidiči, tak současně do podnikového servisního střediska a to má možnost okamžitě reagovat. Firma tak dokáže předejít případným větším poškozením vozidla nebo škodám na zboží a lépe plánovat technické prohlídky i údržbové práce. Poslední série těchto návěsů pořizuje MD logistika s chladicím agregátem Carrier Vector 19 HE MT/2, který oproti dosud používaným typům nabízí snížení spotřeby o 30 procent, dvojnásobně prodloužený servisní interval snižující náklady na údržbu, je lehčí a tišší.  

 

Přestože se to na první pohled nemusí zdát, důležitým aspektem při provozování dopravní flotily je také komfort jejich řidičů. To platí zejména v mezinárodní dopravě. Nová vozidla proto MD logistika nadstandardně vybavuje vyhřívaným a klimatizovaným sedadlem řidiče nebo koženým volantem. Nezávislá klimatizace a lednice jsou samozřejmostí. Pro bezpečí svých řidičů společnost vozidla již druhým rokem vybavuje bezpečnostními zámky night lock.

 

Kvalita vozového parku je jednoznačně vizitkou firmy a jasným signálem pro zákazníka, i když jejich požadavky se mohou různit. „Nicméně všeobecně platí, že nároky na standardy vozového parku se zvyšují. S tím souvisí i snaha naší společnosti omezovat negativní dopady na životní prostředí. Proto dlouhodobě podporujeme obnovu a modernizaci našeho vozového parku,“ dodává ředitel dopravy MD logistiky.

 

MD logistika
 

 

4.6.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies