• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Minimalizace rizika = růst zásob

Ilustrační foto | MD logistika

Trhy se postupně zotavují z otřesů způsobených pandemií koronaviru a vracejí se k normálu. Ovšem jak se říká – nevstoupíš dvakrát do téže řeky, a proto i postcovidová situace bude jiná než před dvěma roky. Firmy z mnoha oborů (výrobních i obchodních) se učí žít s nynější větší mírou nejistoty a vyrovnávají se s narušenými dodavatelskými vztahy, které je nutí držet vyšší zásoby.

„Tento trend pozorujeme nejen u našich klientů, ať už jde o dovozce nebo výrobce zboží. Očekáváme, že ještě nějakou dobu potrvá, protože návrat k normálu nebude pro mnoho firem zcela hladký. Proto část našich klientů drží větší míru zásob, než tomu bylo v minulosti,“ potvrzuje Kateřina Kačírková, obchodní manažerka společnosti MD logistika. Právě tyto změny stojí za růstem poptávky po kvalitních skladových prostorách v České republice.
Aktuální situace na trhu a požadavky ze strany klientů vedou MD logistiku k investicím do rozšíření vlastních skladových kapacit ve své centrále v Dašicích. Před dokončením je mrazírenská komora C10, která zahájí zkušební provoz v prosinci letošního roku. Na ploše 1778 m2 nabídne v základním uspořádání 3692 paletových míst při teplotě -24°C. Pro další rozvojový projekt v podobě výstavby suchého skladu S2 získala MD logistika stavební povolení. Tato hala bude situována v sousedství stávajícího skladu S1 na jižním okraji areálu firmy. Skeletová železobetonová hala o délce téměř 243 m na skladové ploše 21 350 m2 nabídne v projektovém uspořádání 40 000 paletových míst. Světlá výška skladu 12,5 m dovolí instalaci desetimetrových regálů, k nakládce a vykládce bude sloužit 24 vrat s nákladovou rampou. „Dispozice skladu umožní variabilní uspořádání, abychom mohli pružně reagovat na potřeby našich zákazníků. V současné době je připravena kompletní projektová dokumentace a řešíme nutnou přeložku nadzemního vedení vysokého napětí,“ doplňuje Kateřina Kačírková.
Umístění nových skladových kapacit MD logistiky ve východočeských Dašicích je ideální pro rychlou obsluhu českého a slovenského trhu i celého regionu střední Evropy (zejména pro FMCG zákazníky). Ve výstavbě je nový úsek dálnice D35 Časy – Ostrov z Pardubic směrem na Olomouc, jehož součástí je i sjezd Dašice. Díky tomu získá tato lokalita přímé napojení na dálniční síť.
Ve svých provozech v Dašicích a Praze – Horních Počernicích MD logistika aktuálně disponuje více než 80 000 paletovými místy. Z toho přes 20 000 paletových míst připadá na mražené sklady.

 

Zdroj: MD logistika

6.10.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies