• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Mezinárodní strojírenský veletrh letos nebude

BVV letecké foto areálu

Mezinárodní strojírenský veletrh, který je každý rok největší akcí na brněnském výstavišti, se letos neuskuteční. Veletrh se nebude konat poprvé od roku 1959, kdy byl jeho premiérový ročník. Představenstvo společnosti Veletrhy Brno o tom rozhodlo na základě důkladného zvážení všech faktorů a rizik spojených s konáním veletrhu včetně vyhodnocení aktuálních pravidel pro konání veletrhů a hromadných akcí.

 

Oznámená pravidla pro konání veletrhů ze strany Ministerstva zdravotnictví ČR nelze na MSV aplikovat. Popírají totiž logistiku veletrhu o rozsahu MSV. Strojírenský veletrh by již nebyl veletrh. Jeho realizace by za těchto podmínek znamenala poškození prestiže a značky mezinárodní významné akce.

MSV je tak další obětí viru mezi významnými evropskými veletrhy. Jeho přeložení na rok 2021 znamená ekonomický dopad na firemní hospodaření, které skončí rekordní ztrátou. Nekonání je velmi špatnou zprávou i pro malé a střední podniky, OSVČ navázané na veletržní činnost, pro hotely, restaurace a celkovou ekonomiku města a regionu.

Veletrhy Brno počítají s konáním dalších plánovaných veletrhů ve 2. pololetí, které nemají takový rozsah a mezinárodnost jako MSV. První budou kontraktační B2B veletrhy STYL a KABO, které návštěvností splňují stanovená pravidla. Na výstavišti se také mohou konat hostující kongresy a firemní akce. Brněnské výstaviště umožňuje konání několika paralelně probíhajících oddělených akcí najednou.

Jsme společensky odpovědná firma a zdraví lidí je i naší prioritou a stanovená pravidla v každém případě dodržíme.

Na setkání na Mezinárodním strojírenském veletrhu se těšíme opět v roce 2021.

 

Zdroj: BVV

2.7.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies