• LogisticNEWS
    O čem se mluví

MD logistika zahájila výstavbu mraženého skladu C10

Zástupci MD logistiky, stavební firmy Marhold, dodavatele chladírenská technologie Syteza, generálního projektanta firmy CODE a technického dozoru investora

Symbolickým poklepáním na základní kámen zahájila společnost MD logistika výstavbu nové mrazírenské komory C10 ve svém areálu v Dašicích ve východních Čechách. Firma tak pokračuje v rozšiřování svých skladových kapacit. „Stále vnímáme ze strany zákazníků trvající poptávku po kvalitních skladovacích prostorech, což platí především o mražených skladech. Pro chystaný sklad proto již máme reálné poptávky stávajících i nových zákazníků,“ říká generální ředitel MD logistiky Robert Kuchar. 

Mrazírenská komora C10 nabídne na ploše 1778 m2 v základním uspořádání 3692 paletových míst při standardní teplotě -24°C. Sklad díky svému vnitřnímu prostoru 33 900 m3 pojme zhruba 112 plných kamionů zboží a zvýší tak kapacitu MD logistiky pro mražené zboží zhruba o pětinu. Výstavbu na základě výběrového řízení provede firma MARHOLD a.s. a se zahájením zkušebního provozu se počítá v prosinci letošního roku. Jde o investici ve výši 70 mil. Kč.

Budova bude bezprostředně sousedit se zatím nejnovějším mrazírenským skladem C9 zprovozněným v roce 2017 a bude mít i srovnatelnou velikost. „Dispozice budovy bude podobná jako u C9 a její světlá výška umožní uložení pěti paletových regálů nad sebou. Spolu s C9 půjde o jednu z největších nedělených mrazírenských komor v republice,“ uvádí technický ředitel MD logistiky Milan Stránský. Uspořádání skladu bez jediného vnitřního sloupu umožní jeho stoprocentní osazení regály a dovoluje i maximální variabilitu jejich uspořádání. Počítá se s instalací úsporných LED světel, které mají oproti klasickým svítidlům nižší tepelný výkon do okolí, což je v chlazeném prostoru žádoucí. Nová mrazírenská komora bude napojena na stávající strojovnu chlazení, jejíž výkon je po nedávné modernizaci dostačující. Fasáda budovy bude opláštěna trapézovými plechy a její východní stěna orientovaná ven z areálu MD logistiky bude porostlá zelení.

Stavba dočasně zkomplikuje fungování areálu MD logistiky v Dašicích. „Z důvodu záboru prostorů na uskladnění naváženého materiálu jsme mírně zmenšili parkovací prostory pro tahače a návěsy, což pocítíme především během víkendů. Situaci komplikuje i souběh s probíhající modernizací dalších mrazírenských komor zaměřenou na úspory energií,“ vysvětluje Milan Stránský.

Tato rozsáhlá investiční akce není jediná, kterou MD logistika v současné době připravuje – ve fázi projektové přípravy je také výstavba suchého skladu S2 o kapacitě 40 000 paletových míst v Dašicích. „Konečné rozhodnutí bude přijato na základě zájmu potenciálních zákazníků. V tomto případě o využití skladu jednáme mimo jiné s jedním významným hráčem v oblasti internetového obchodu,“ doplňuje obchodní ředitel MD logistiky Jiří Hubinka.

Umístění nových skladových kapacit MD logistiky ve východočeských Dašicích je ideální pro rychlou obsluhu českého a slovenského trhu a celého regionu střední Evropy. V nejbližších letech bude zprovozněn nový úsek dálnice D35 Časy – Ostrov z Pardubic směrem na Olomouc, jehož součástí je i sjezd Dašice. „Díky tomu získáme rychlé napojení na dálniční síť a Dašice tak ještě posílí svoji strategickou polohu přibližně ve středu někdejšího Československa. To nám pomůže k efektivní distribuci chlazeného a mraženého zboží našich klientů, pro něž je čas spolu se zachováním stanoveného teplotního režimu klíčovým parametrem kvality služby,“ vysvětluje obchodní manažerka MD logistiky Kateřina Kačírková.

 

Zdroj: MD logistika

23.4.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies