• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Logistika a doprava v EU hlásí ročně 48 tisíc pracovních úrazů, dvakrát více než v jiných oborech

Bezpečnostní brzda Tyros

V Evropské unii dojde ročně k přibližně 2 milionům pracovních úrazů. 48 tisíc pracovníků se zraní v oboru logistika a doprava, což je dvakrát více než v jiných oborech. Nejnebezpečnějším místem ve skladišti jsou přitom nakládací doky, kde vznikají úrazy s fatálními následky. Hlavní příčinou je nečekaný pohyb vozidel. Společnost Tyros Loading Systems představila brzdu nákladních vozidel, která minimalizuje riziko nehody a poškození v oblasti nakládací rampy.

Nakládací doky jsou jedním z nejnebezpečnějších míst ve skladišti. Nehody a úrazy, které zde vznikají, končí často velmi tragicky. Hlavními příčinami jsou nedostatečné zabrzdění vozidel a jejich nečekaný pohyb. „Nejen z tohoto důvodu jsme vyvinuli bezpečnostní brzdu nákladních vozidel, která zabrání jakémukoliv pohybu vozidla. Díky tomu nedojde k poškození zboží či samotné nakládací rampy, ale zejména zabrání úrazům samotných pracovníků,“ vysvětluje Ivo Luňák, jednatel společnosti Tyros Loading Systems CZ.

Brzda nákladních vozidel uzamkne vozidlo nebo přívěs u nakládací rampy, čímž se zabrání jakémukoliv pohybu vozidla. K dispozici je jak manuální, tak automatický systém, přičemž obě varianty jsou snadno ovladatelné a prakticky bez poruch. Obsahují integrované naváděče kol, které zajišťují, že vozidlo je vždy umístěno ve středu nakládacího místa.

Vlivem pandemie Covid-19 je logistika a doprava jeden z nejvíce se rozvíjejících segmentů, čímž stoupá i riziko pracovních úrazů, které mohou skončit i fatálně. „Zdraví pracovníků by mělo být vždy na prvním místě, proto doporučujeme zabezpečení dopravních prostředků během vykládky a nakládky nepodceňovat. Díky tomu můžeme snížit pracovní úrazy na minimum,“ apeluje Ivo Luňák.

Hlavní důvody pro pořízení bezpečnostní brzdy nákladních vozidel:

  1. Zbraňujete pohybu vozidla během nakládky a vykládky zboží, pracovním úrazům a poškození nakládací rampy.
  2. Snadno se ovládají.
  3. Mají nízké nároky na údržbu.
  4. Jsou vhodné pro nové i stávající budovy.
  5. Jsou integrovatelné s dalšími produkty Tyros Loading Systems.

 

Zdroj: Insighters

29.3.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies