• LogisticNEWS
    O čem se mluví

LK Trans distribuuje Plzeňský Prazdroj s vozíky Yale

ilustrační foto

Logistická a dopravní společnost LK Trans je partnerskou firmou v distribuční síti Plzeňského Prazdroje. Pro pivovarnickou společnost provozuje dvě logistická distribuční centra, jedno v Chýni u Prahy a druhé v Brně. Zásobuje z nich koncové zákazníky v části Středočeského kraje, části Prahy a v Jihomoravském kraji sudovým i lahvovým sortimentem plzeňského piva. Manipulaci se zbožím od roku 2014 zajišťují vysokozdvižné i nízkozdvižné vozíky značky Yale.

Logistické centrum LK Trans v Chýni každý den odbaví desítky kamionů a následně desítky  rozvozových vozidel naložených mokem z plzeňského pivovaru. Přes logistické centrum tak denně putuje několik set tun piva ke koncovým zákazníkům. Centrum je v provozu po celých 24 hodin a pět dní týdnu. „Nejdůležitější na celém procesu je kvalita poskytované služby, protože Plzeňský Prazdroj je opravdu náročný zákazník,“ zdůraznil Jakub Malenovský, vedoucí distribuce Praha – Brno společnosti LK Trans. Logistický proces s pivem je podle jeho slov specifický tím, že vysokozdvižné vozíky manipulují s několika paletami najednou. Například sedmitunové vozíky manipulují najednou čtyři europalety, což významně urychluje průtok zboží skladem. V rozvozové části LK Trans používá vozíky třítunové a manipuluje dvě europalety najednou. „Důležitá je pikovací část, kde používáme nízkozdvižné vozíky. Vzhledem k náročnosti, váze a objemu by piker nemohl využívat ruční paletový vozík a celou směnu ho za sebou tahat,“ vysvětlil Jakub Malenovský.

Pivo se v pivních skladech obecně skladuje na paletách podle standardů, které určují, do jakých možných výšek lze skladovat. Například u pivních 30litrových keg sudů lze umístit na sebe 9 palet. To je značná výška, proto musí manipulační technika fungovat bezchybně. U přepravek je možné postavit na sebe jen tři palety.

Proč v LK Trans vsadili na značku Yale? Základem bylo výběrové řízení, ve kterém společnost YALE CZ s.r.o. díky spolehlivosti své techniky a nabídnutému servisu zvítězila. A se značkou Yale přišla i významná změna v trakčním pohonu vozíků. Původně se palety s pivem manipulovaly vozíky na elektrický pohon, ale v prakticky nepřetržitém provozu techniky se kapacita baterií ukazovala být nedostatečná. Společnost také uvažovala o vybavení vozíků dvěma bateriemi, což ale nebylo ekonomicky výhodné. Řešení se našlo – nasazení vozíků Yale na propan.

Na výhodu plynového pohonu v nepřetržitém provozu upozorňuje Jan Lacina, Key Account Manager společnosti YALE CZ. „Všechny vysokozdvižné vozíky pro LK Trans jsme vybavili dvojdržáky plynových lahví s přepínači, aby obsluha nemusela láhev vyměňovat hned, jakmile je prázdná. Obsluha při dojetí jedné láhve jednoduše přepne na další a pracuje dále. Výměnu provede, až když je vhodná chvíle,“ vysvětlil Jan Lacina. „Následně jsme po prvním tendru diskutovali nad obměnou pikovacích vozíků pro drobné vychystávání a nabídli jsme vozíky modelové řady MP20XD s boční výměnou baterie a zdvižným stožárem 2,1 metru. Obsluha tak má možnost díky boční výměně využívat vozík po dobu 24 hodin a díky zdvihu odebírat sortiment i z první paletové řady,“ zdůraznil Jan Lacina. „V březnu 2016 jsme dodali první novou techniku – dva vozíky GLP70VX s double paletovým manipulátorem a sedm GLP30VX, následně se objednalo pět ručně vedených vysokozdvižných vozíků MP20XD pro přípravu a vychystávaní jednotlivých zakázek. Koncem roku 2016 se řešila obměna manipulační techniky pro distribuční centrum Brno, kde se obměnily čtyři vozíky modelové řady GLP30VX. Během roku jsme zákazníkovi podle jeho požadavků pronajímali krátkodobě požadovanou techniku z naší STR flotily.“

Jakub Malenovský vyjadřuje s manipulační technikou Yale spokojenost. „Za společnost LK Trans i za sebe mohu říci, že spolupráce s YALE CZ byla dobrá volba. Yale se nám v řadě věcí přizpůsobuje podle našich požadavků, a to včetně servisu, na všechny naše podněty reaguje kladně a vždycky najdeme nějakou společnou cestu, aby spolupráce dobře fungovala. Pevně věřím, že na konci kontraktu se na sebe usmějeme a budeme pokračovat dál,“ dodal Jakub Malenovský.

Pavel Toman

26.10.2017

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.