• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Linde Material Handling rozšiřuje Centrum pro repase vozíků ve Velkých Bílovicích

Pohled na vnitřní prostory haly

Linde Material Handling rozšiřuje své Centrum pro repase vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky ve Velkých Bílovicích u Brna. Centrum, které bylo otevřeno v roce 2017, po necelých třech letech provozu expanduje. Plocha byla zvětšena o významných 48 % a na 6 700 m2 se nyní může repasovat až 2 000 vozíků ročně. Použité vozíky zde dostávají novou tvář a jsou repasovány v jednotném standardu kvality. Celý tento proces navíc přispívá ke zvýšení udržitelnosti životního prostředí.

 

Vozíky, které jsou ve Velkých Bílovicích repasovány, pochází převážně z flotil krátkodobých a dlouhodobých pronájmů, které společnost Linde Material Handling provozuje. Výhodou těchto vozíků je jejich údržba profesionálním týmem techniků i po dobu „prvního života“. O repasovaných vozících jsou tak vedeny kompletní záznamy a servisní dokumentace. Při všech opravách a údržbě byly používány originální náhradní díly Linde. „Repasované vozíky Linde jsou vysoce kvalitní a ekonomickou alternativou pro naše zákazníky. Vozíky při repasích navíc můžeme doplnit další výbavou, jako jsou například bezpečnostní asistenční systémy,“ říká Christophe Lautray, obchodní ředitel a člen představenstva Linde Material Handling.

 

Ve Velkých Bílovicích jsou vozíky repasovány na základě standardizovaných procesů. Opravují se zde nejenom zjevná poškození, ale během repase se každému vozíku věnuje řada pracovišť s vyškolenými specialisty. Při výstupu z centra tak všechny vozíky splňují bezpečnostní požadavky evropské legislativy v oblasti manipulační techniky a jsou označeny štítkem „Approved by Linde.“

 

Skutečnost, že díky procesu repase dostanou vozíky nový, „druhý život“, má významný pozitivní vliv i na udržitelnost životního prostředí. Tento proces snižuje spotřebu surového materiálu pro výrobu nových vozíků a veškeré procesy repase, včetně likvidace a recyklace ve Velkých Bílovicích splňují ty nejvyšší ekologické a zdravotní standardy.

S rozšířením Centra pro repase ve Velkých Bílovicích se zde také navýšil počet pracovních míst. Za poslední tři roky se počet zaměstnanců téměř zdvojnásobil a nyní zde pracuje 70 zaměstnanců. Centrum pro repase ve Velkých Bílovicích je jedním z několika výrobních závodů společnosti Linde Material Handling v České republice, které se podílejí na výrobě vozíků a jejich komponentů. Jedná se o Linde Pohony (LiPo), které v Českém Krumlově produkují řídicí a pohonné nápravy vozíků pro skupinu KION Group. Dále je to společný podnik JULI, který se rovněž nachází nedaleko Brna a zabývá se výrobou elektromotorů. Od roku 2016 se ve Stříbře u Plzně vyrábí retraky Linde.

 

Zdroj: Linde Material Handling

30.4.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies