• LogisticNEWS
    O čem se mluví

JUNGHEINRICH: „VAŠE SPOJENÍ S ÚSPĚCHEM“

JUNGHEINRICH: „VAŠE SPOJENÍ S ÚSPĚCHEM“
  • Největší vystavovatel na veletrhu CeMAT 2018
  • Intralogistika 4.0 je ve společnosti Jungheinrich součástí každodenního života
  • Pavilon věnovaný světu lithium-iontových zdrojů

Pod heslem „Vaše spojení s úspěchem“ představuje Jungheinrich u příležitosti CeMAT 2018 své výrobky a řešení pro intralogistiku generace 4.0 všem profesionálům z průmyslového odvětví. Tento rok je společnost Jungheinrich opět největším vystavovatelem na veletrhu CeMAT. Na více než 5 500 čtverečních metrech výstavní plochy, Jungheinrich předvedl své celé produktové portfolio pod střechami pavilonů 33 a 34, které byly vybudovány pro výstavu Expo. Expozice je zaměřena na témata energie, automatizace a digitalizace.

 

„V letošním roce je společnost Jungheinrich opět největším vystavovatelem na veletrzích Hannover Messe a CeMAT. Představujeme intralogistická řešení, která jsou přizpůsobena konkrétním potřebám a která našim zákazníkům přinášejí maximální užitek. Naše nejvýznamnější veletržní exponáty jsou mimo jiné automatizovaná vozidla a nejpokročilejší asistenční systémy. Prostor, který máme v Hannoveru k dispozici, jsme využili také k vystavení celého svého produktového portfolia. Zvláštností pak je expozice věnovaná lithium-iontovým technologiím integrovaná v našem výstavním stánku. Zveme každého, kdo chce zjistit, jakým způsobem stanovuje společnost Jungheinrich nové mezníky v oblasti elektromobility“, říká Lars Brzoska, člen představenstva společnosti Jungheinrich, který je zodpovědný za oblast marketingu a prodeje.

 

První veřejné představení vozíku EKX 516a

Na veletrhu CeMAT 2018 společnost Jungheinrich exkluzivně představila vozík EKX 516a jako nejnovější přírůstek své řady automatizovaných vedených vozidel (AGV). Tento automatizovaný elektrický vychystávací vozík vychází z osvědčené konstrukce vozíků řady EKX 516 pro třístranné zakládání s nosností 1600 kg, které společnost Jungheinrich doplnila o automatizované komponenty. Nový vozík je použitelný pro skladovou manipulaci vyžadující výšku zdvihu do 13 metrů. Díky použití osvědčeného systému vodicích drátů v kombinaci s transpondéry je vozík schopen přesně nastavovat svoji polohu ve skladovacím prostoru a rovněž přejíždět mezi jednotlivými uličkami. Všechny procesy probíhají automaticky. Vozík EKX 516a, který je vybaven synchronním reluktančním motorem pracujícím s napětím 80 V, umožňuje vstup do zcela nových výkonových dimenzí při současném významném snížení spotřeby energie. V pavilonu 34 společnost Jungheinrich předvádí vozík EKX 516a jako součást plně automatizovaného logistického řešení v kombinaci s automatizovaným systémem naváděných vozidel EKS 215a. Předváděcí akce, kterou mohli návštěvníci veletrhu Hannover Messe shlédnout v průběhu celého týdne, se poprvé uskutečnila za přítomnosti německé spolkové kancléřky dr. Angely Merkelové a mexického prezidenta Enrique Pena Nieta.

 

Asistenční systémy, které zajišťují vyšší úroveň bezpečnosti ve skladu

Společnost Jungheinrich si stanovila cíl, kterým je zvyšování úrovně ochrany obsluhy, strojů, zboží i skladovacích objektů. To je také důvod, proč představila své nejpokročilejší asistenční systémy na venkovní výstavní ploše 34. Nový systém zoneCONTROL zvyšuje bezpečnost v nejkritičtějších místech skladu. Systém sestává z rádiového modulu umístěného na vozíku a z rádiových modulů, které jsou nainstalovány na vybraných místech uvnitř skladu. Okolo každého modulu se vytváří kruhové přenosové pole. V závislosti na vzdálenosti od tohoto pevného rádiového modulu reaguje rádiový modul, který je namontován na vozíku, na konkrétní situaci, například zahájením brzdění. Systém zoneCONTROL je založen na využití rádiové technologie, která pracuje s ultraširokým pásmem (UWB) a která umožňuje dosahování zvýšené přesnosti v řádu několika centimetrů. Vůbec poprvé představila společnost Jungheinrich na veletrhu CeMAT systém založený na využití digitálních kamer a poskytující přehled o celém okolí. Použití technologie digitálních kamer poskytuje mnohem lepší kvalitu obrazu i v podmínkách s nedostatečným osvětlením. Řidič může volit mezi pohledem vpřed, pohledem vzad, pohledem shora nebo různými kombinacemi rozdělené obrazovky. V závislosti na jízdní situaci a na nákladu je tak možno co nejlépe kompenzovat zhoršený výhled. Zcela nedávno začala společnost Jungheinrich uplatňovat koncepci asistenčních systémů, která je založena na nové platformě a která se zaměřuje na modularitu a na schopnost používat systémy ve vzájemné komunikaci. Obsluha by měla být podporována a současně by neměla být nadměrně rozptylována nesouvislými informacemi pocházejícími z různých systémů.  Proto jsou systémy během provozu sledovány prostřednictvím společného asistenčního displeje, mohou však být nadále ovládány nezávisle.

 

Vozík ETV 216i vstupuje do světa lithium-iontových zdrojů

Dalším hlavním tématem výstavního stánku společnosti Jungheinrich na veletrhu CeMAT je poskytnutí příležitosti k bližšímu seznámení se světem lithium-iontových technologií. Zde se může každý návštěvník bezprostředně seznámit s tím, jak společnost Jungheinrich využívá své odborné znalosti v oblasti zásobování energií ke stanovování nových mezníků určujících vývoj elektromobility. Jeden z těchto mezníků představuje nový vozík s velkým dosahem Jungheinrich ETV 216i. Jedná se o první vysokozdvižný vozík na světě, ve kterém je trvale standardně nainstalován lithium-iontový akumulátor. Společnost Jungheinrich důsledně využívá výhody této prostorově úsporné a energeticky účinné akumulátorové technologie při vývoji svých vozíků, jejichž konstrukce je v tomto ohledu revoluční. Vozík ETV 216i má významně zlepšenou ergonomii a poskytuje mnohem větší volnost pohybu společně s dokonalým výhledem do celého okolí. Výsledkem jsou mimořádně snadná použitelnost a maximální bezpečnost ve skladu. Díky své kompaktní konstrukci dosahuje vozík vynikající obratnosti při provozu ve skladu. Stejně jako u všech vozíků vybavených lithium-iontovými akumulátory, poskytuje společnost Jungheinrich svým zákazníkům i u typu ETV 216i záruku 100% spokojenosti. Během prvních šesti měsíců od dodání výrobku jsou zákazníci společnosti Jungheinrich oprávněni obdržet plnou náhradu a kdykoli se mohou snadno a rychle vrátit k původní technologii. Společnost Jungheinrich zaručuje jednoduchý proces přechodu bez rizika.

Dalším zlatým hřebem expozice a dokladem vedoucího postavení společnosti v oblasti zásobování energií je systém nabíjení akumulátorů SLH 300i, který byl nominován na cenu IFOY Award. Tento systém poskytuje možnost nabíjet jak olověné, tak i lithium-iontové akumulátory prostřednictvím jediného akumulátorového modulu, čímž umožňuje provoz smíšeného strojového parku využívajícího obě technologie. Nabíječka poskytuje uživatelům maximální flexibilitu. Nabíjecí systém se vyznačuje přesvědčivými vlastnostmi, jimiž jsou široký rozsah napětí, velký počet dostupných volitelných funkcí a vysoká úroveň účinnosti. Díky pečlivě promyšlené řadě variant nabíjecího systému, který je tak k dispozici pro každou oblast použití, je možno dosahovat optimálního poměru mezi cenou a výkonem: Systém SLH 300 je dostupný s rozsahem proudů 15-320 A a s napětími 24 V, 48 V a 80 V.

Další významné novinky, které společnost Jungheinrich představila na veletrhu CeMAT 2018, zahrnují systém easyPILOT Follow, který je rovněž nominován na cenu IFOY Award, a tahač EZS 7280 určený k manipulaci s přívěsy o hmotnosti do 28 tun.
 


 

O společnosti Jungheinrich

Společnost Jungheinrich, která byla založena v roce 1953, je jedním z předních světových poskytovatelů řešení v odvětví intralogistiky. Díky svému rozsáhlému portfoliu vysokozdvižných vozíků, logistických systémů a služeb, může společnost Jungheinrich svým zákazníkům nabízet řešení, která jsou přizpůsobena jejich potřebám a která jim umožní připravit se na náročné úkoly související s iniciativou Industry 4.0. Skupina podniků, jejíž ústředí se nachází v Hamburku, zahrnuje vlastní organizace zajišťující přímý odbyt v 39 zemích a spolupracuje s partnerskými distribučními společnostmi působícími ve více než 80 dalších zemích celého světa. Společnost Jungheinrich má celosvětově více než 16 000 zaměstnanců a jako skupina dosáhla v roce 2017 celkového obratu 3,4 miliardy €. Společnost Jungheinrich je zapsána na burze MDAX.

 

Zdroj: SKY GATE

25.5.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies