• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Jak vychystávat lépe a rychleji s méně operátory? Vsaďte na automatizaci!

Jak vychystávat lépe a rychleji s méně operátory? Vsaďte na automatizaci!

Vývoj posledních týdnů a měsíců postavil firmy před nové výzvy. Kromě jiného musí mnoho z nich již dnes (a některé zanedlouho) řešit otázku, jak mají zaměstnanci ve skladu vychystávat a přitom dodržovat dnes neustále skloňovanou bezpečnou vzdálenost, nebo chcete-li „social distancing“. Další výzvou je zvýšená pozornost věnovaná hygieně. A v neposlední řadě je tu odpověď na otázku, jak rychle a bezchybně vychystávat s menším počtem operátorů (pokud je nutné rozdělit zaměstnance na několik směn). Jedním z možných řešení je investice do automatizovaných skladových systémů. Ty snižují fyzické zatížení operátorů ve skladu, pomáhají zlepšit interní procesy a zvýšit produktivitu při vychystávání.  Pokud ještě váháte, zda je automatizace to pravé právě pro vás, potom můžou následující řádky posloužit jako inspirace. 

 

první malý kardexEliminace neproduktivních pochůzek obsluhy

V klasickém regálovém skladu může vychystávání objednávek představovat 60 až 65 % času operátorů. S použitím automatizovaných skladových systémů pracujících na principu „zboží k obsluze“ jsou eliminovány pochůzky operátorů po skladě a vyhledávání zboží a výrazně se zvyšuje produktivita práce. Znamená to, že objednávky je možné vychystávat rychleji a s menším počtem operátorů. Ty je pak například možné pro maximální ochranu pracovníků rozdělit na několik směn.

 

Lepší ergonomie práce

Pokud se vaši zaměstnanci nebudou muset pro zboží ohýbat nebo natahovat do regálů, budou pracovat nejen bezpečněji s ohledem na pracovní úrazy, ale také mnohem produktivněji. Objednávky mohou také vychystávat v dávkách, a to například do vychystávacích vozíků při dodržování bezpečné vzdálenosti mezi nimi. Práce tak bude rychlejší, efektivnější a zároveň pro operátory bezpečná.

 

Pracovat rychleji a zároveň přesněji – i to se dá!

Díky integraci systémů navádění obsluhy (jako pick-to-light nebo pick-by-color) nemusí operátor zboží vyhledávat ve skladu. A to není vše! Při integraci světelného navádění operátor vždy přesně ví, ze které pozice na polici má zboží odebrat. To ocení zejména u systému s větší šířkou (police výtahových systémů typu Kardex Shuttle XP můžou dosahovat šířky až 4 metry). Systém může také prostřednictvím lišty umístěné ve výdejovém otvoru nebo obrazovky umístěné na stroji informovat operátora o množství zboží k odběru nebo například zobrazit jeho fotografii. Díky použití těchto technologií a při sdružování objednávek a dávkovém vychystávání je možné dosáhnout výrazně vyššího výkonu při vychystávání a to vše i při dodržování vysokých hygienických standardů.

 

Rychlé zaškolení obsluhy

Díky intuitivnímu ovládání automatizovaných skladových systémů je možné, aby je po krátkém zaškolení obsluhovali také agenturní zaměstnanci. Díky mnohem vyšší produktivitě práce je ale možné ušetřit práci až 2/3 kvalifikovaných zaměstnanců, a vytvořit tak již zmiňovanou druhou směnu a dostát vysokým nárokům na bezpečnost a zdraví zaměstnanců.

 

www.kardex-remstar.cz

 

 

 

21.5.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies