• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Intralogistika v roce 2020 - "nové výzvy a chytrá řešení"

ilustrační foto

Události posledních týdnů přiměly mnoho firem zamyslet se nad jejich procesy ve skladu a přinutily je hledat alternativní řešení. Bylo nutné najít odpověď na otázku, jak mají zaměstnanci vychystávat objednávky, a přitom dodržovat bezpečnou vzdálenost, případně jak dostát zvýšeným nárokům na hygienu. Zejména firmy z oblasti elektronické komerce musely řešit otázku, jak rychle a bezpečně vychystat a vyexpedovat objednávky pro zákazníky, a to i s menším počtem operátorů ve skladu.

 

Dodržování sociálního odstupu se může pro výrobní závody a distribuční centra, která už tak zápasí s nedostatkem místa, zdát téměř jako neřešitelný problém. V některých případech znamená dodržování rozestupu to, že bude možné pracovat pouze na každé druhé pracovní stanici, což by vedlo k dramatickému snížení produktivity. Díky použití automatizovaných skladových systémů můžete ale ve výrobě nebo skladu znovu získat až 85 % původně ztracené podlahové plochy.

Zvedení automatizovaných skladových systémů typu Shuttle XP nebo Megamat RS vám umožní plně využít stávající prostory a pracovní stanice uspořádat tak, aby odpovídaly předpisům týkajícím se dodržování sociálního odstupu. To může být řešením pro nalezení fyzického prostoru ve vaší výrobě nebo distribučním centru.

Díky automatizovaným skladovým systémům se okamžitě sníží prostorové nároky v porovnání se skladováním ve statických a paletových regálech, a to hned dvakrát: za prvé využitím původně nevyužité světlé výšky a za druhé komprimací skladování, tedy maximálním zahuštěním skladu pro maximální kapacitu. Vše je zásluhou celkově vyšší efektivity automatizovaných skladových systémů v porovnání s klasickými regály, viz níže:

 

Porovnání skladových systémů s ohledem na prostor a produktivitu

Technologie

Kapacita

(nevyužitý prostor v rámci jednotky)

Prostor

(nevyužitá světlá výška
při výšce stropu 12 m)

Statické regály / policové systémy

50–70 %

70 %

Horizontální karusely

25 %

30 %

Vertikální karusely

20 %

10 %

Vertikální výtahové systémy

10 %

10 %

Systémy Vertical Buffer Module (VBM)

15 %

10 %

 

Pokud se chcete dozvědět víc, přijměte pozvání na náš webinář, který se uskuteční 7.7.2020 od 11:30 CEST, nebo si přečtěte náš White Paper (v českém jazyce) na téma: „Použití automatizovaných skladových systémů pro podporu dodržování sociálního odstupu“.

 

www.kardex-remstar.cz

2.7.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies