• LogisticNEWS
    O čem se mluví

INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE: FM LOGISTIC INOVUJE POUŽITÍ NÁKLADNÝCH SÍŤOVÝCH LINEK

Za pouhých 50 let se společnost FM Logistic stala jedním z lídrů v oblasti skladování, přepravy a obalových služeb. V současnosti skupina působí ve 13 zemích světa. Rychlý rozvoj výrazně ovlivňuje oblast informačních technologií a značně navyšuje zatížení internetové sítě. 130 skladů a platforem po celém světě denně používá centrálně umístěné aplikace (WMS, TMS, software pro řízení dodavatelského řetězce).

Aby bylo možné čelit omezením souvisejícím s rostoucím počtem aplikací zatěžujících síť, vyvinula FM Logistic v partnerství s Riverbed, Softwarově-definovaný systém (SD-WAN) s názvem Path Selection. Odbornost společnosti Riverbed, která je lídrem v oblasti vývoje aplikací a pragmatický přístup FM Logistic, vyústily v řešení, které zajišťuje plynulý datový tok a zvyšuje tak kvalitu služeb.

Třídění aplikací podle potřeby síťové komunikace

FM Logistic se rozhodla poskytovat informace, data a aplikace související s jejím podnikáním prostřednictvím datových center. Z důvodu efektivního propojení poboček, implementovala skupina různé typy sítí, v závislosti na tom, jak kritická data jimi procházejí.

Systém SD-WAN, vyvinutý ve spolupráci FM Logistic a Riverbed, umožňuje současné použití dedikovaných síťových linek a internetových linek, a směrování dat aplikací dle jejich profilu. Třídí aplikace a jejich data podle kategorií: dedikované síťové linky jsou vyhrazeny pro aplikace, které jsou nejvíce citlivé na reakční čas (byznys aplikace), zatímco ostatní data (e-maily, zálohování), náročná na přenos, jsou směrována skrze internetovou VPN síť.

V případě výpadku, je aplikace přesměrována do jedné z dostupných sítí, aby se zabránilo přerušení toku dat a negativnímu dopadu na uživatele. Byznys aplikace jsou systémem vždy upřednostňovány.

Inovativní řešení pro optimalizaci sítě

Systém "Path Selection" vylepšuje řízení datového toku. Výměna informací je pružnější a aplikace pracují efektivněji. Výsledkem je optimalizace nákladů, lepší zabezpečení, větší flexibilita, přesnost a účinnost a související zvýšení produktivity.

Zpětná vazba ze strany uživatelů z FM Logistic je pozitivní. IT oddělení zaznamenala výrazný pokles počtu incidentů spojených s výkonem systému a s výpadky sítě.

FM Logistic je první společností v Evropě, která těží z technologické inovace typu SD-WAN Path Selection. Podle Michela Boulaye (Síťový expert skupiny FM Logistic), bude tato inovace během příštích dvou let rozšířena do celého světa.

"Ke spolupráci se společností Riverbed jsme se rozhodli v roce 2014. Po jednom a půli roce vývoje a čtyřech měsících implementace, používáme nyní řešení na všech našich pobočkách. Inovace SD-WAN Path Selection byla představena v listopadu 2015 v New Yorku, na Open Networking User Group, akci určené velkým finančním skupinám, specialistům z oblasti retailu a dopravy”, stručně popisuje průběh projektu Michel Boulay.

Zdroj: FM Logistic

6.12.2016

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.