• LogisticNEWS
    O čem se mluví

HYSTER – silní partneři, odolné vozíky

ilustrační foto

Společnost HYSTER CZ a.s. je výhradním dodavatel vysokozdvižných vozíků značky Hyster, jedné z předních světových značek v tomto průmyslu. Na českém trhu tato značka působí již více než 27 let.

Hyster nabízí rozsáhlou řadu produktů a vybavení pro manipulaci s materiálem, od ručně vedené techniky, přes elektrické i spalovací čelní vysokozdvižné vozíky, vozíky pro speciální skladové manipulace v úzkých uličkách až po kontejnerové a teleskopické manipulátory. Právě pro tento segment Hyster výrobků, tzv. „Big Trucks“, platí více než pro jiné: „Odolné vozíky pro náročné aplikace.“

Manipulace s kontejnery se realizuje buď pomocí těžkotonážního vysokozdvižného vozíku s vidlicemi, častěji však se spreadrem – zařízením, které umožňuje uchopení jednoho nebo i více kontejnerů a to z hora, nebo z boku, případně pomocí teleskopického manipulátoru.

Teleskopický manipulátor /tzv. reachstacker/ nabízí větší flexibilitu pro vysoce intenzivní zakládání ve třech řadách, v první až do výšky 6 kontejnerů přičemž je dostupný jako kontejnerový nebo intermodální manipulátor. Intermodální manipulátor umožňuje manipulaci nejen standardních 20‘ až 45‘ ISO kontejnerů, ale i celých automobilových návěsů. Stroje jsou optimálně navrženy pro dosažení maximálního využití prostoru v kontejnerových terminálech a přístavech, zejména díky vynikající manévrovatelnosti a rychlosti manipulace při nosnosti až 46 tun.

 

Snížení provozních nákladů

Manipulátory Hyster jsou dobře známé svou bezkonkurenční rychlostí zdvihu, kombinací pohybů zdvihu a výsunu ramene při současné jízdě a výjimečnou spolehlivostí zejména v aplikacích 24/7. Neuvěřitelný výkon nejen že pomáhá manipulovat kontejnery bezpečněji, rychleji, ale zkušenosti zákazníků ukazují i dosahování snížení celkových nákladů za manipulaci.

Díky novým motorům Cummins QSL9 a dalším technologiím, splňujícím emisní normy Stage IV/T4f, nabízí nové modely reachstackerů Hyster výrazné úspory ve spotřebě paliva. Dlouhodobé testy v regionu Beneluxu ukazují, že reachstackery Hyster mají až o 5,7 l nižší spotřebu než konkurenční stroje působící ve stejných terminálech a dosahují tak až 20% úspory při zachování stejného výkonu.

 Značku Hyster na českém trhu zastupuje společnost HYSTER CZ a.s., která díky svým dlouholetým zkušenostem nabízí nejen prodej a následný servis těchto strojů, ale i dlouhodobý pronájem s kalkulovaným full servisem. Výjimečnost kontejnerových manipulátorů a jejich komplikovaná nahraditelnost v případě jakékoliv poruchy vyžaduje maximální nasazení zejména v oblasti zajištění servisních služeb. Jak říká Jiří Mlynář, ředitel společnosti HYSTER CZ a.s. „kombinace výrobního závodu v nizozemském Nijmegenu spolu s technickou podporou a centrálním skladem náhradních dílů vytváří ideální předpoklad pro řešení všech nestandardních situací, které se mohou v průběhu provozování těchto speciálních strojů vyskytnout“. V loňském roce vyrobený jubilejní 1000cí reachstacker Hyster je excelentním příkladem a potvrzením platnosti vedoucího postavení strojů Hyster v této speciální oblasti manipulace. Výjimečné standardy výrobního závodu byly uznány v roce 2013, kdy byl oceněn úrovní 4*Exellence od Evropské nadace pro management kvality (EFQM).


V případě zájmu o detailní informace k produktové řadě strojů Hyster, se můžete obrátit na výhradního distributora těchto strojů pro Českou republiku, společnost HYSTER CZ a.s., veškeré informace najdete také na stránkách www.hyster.cz .

 

Jiří Mlynář

ředitel společnosti

HYSTER CZ a.s.

12.7.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies