• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Humanitární organizace získají desítky tisíc přednabitých SIM karet

Ilustrační foto | Pixabay

Společnost O2 pokračuje v pomoci lidem, kteří míří z Ukrajiny do Česka. Tempo a objem pomoci postupně roste v souvislosti s událostmi a aktuální situací, kterou neustále sledujeme. K organizacím, které v České republice koordinují pomoc lidem přijíždějícím z Ukrajiny, už od soboty míří tisíce předplacených SIM karet. A další se chystají. Ty jsou určeny jak pro volání a SMS, tak čistě pro připojení k internetu. Právě data jsou v tuto chvíli ke spojení s rodinami, které zůstaly na Ukrajině nebo jsou na útěku do jiných zemí, zcela zásadní.

Ve spolupráci s dodavatelem příslušenství Fixed připravuje aktuálně společnost O2 k odeslání také stovky kusů příslušenství k mobilním telefonům. Především jde o powerbanky a nabíječky, které dle humanitárních organizací v krizových oblastech chybí. S distribucí pomoci válečným uprchlíkům pomáhají O2 nejrůznější organizace, uprchlické tábory i centra pomoci v jednotlivých městech. Díky tomu je pomoc efektivní, rychlá, a především cílená podle aktuálních potřeb přijíždějících uprchlíků.

Již v minulém týdnu společnost O2 v reakci na aktuální situaci učinila několik zásadních kroků. Symbolicky přesunula Ukrajinu do zóny EU, a to jak z pohledu roamingu, tak z pohledu mezinárodního volání. V rámci O2 TV pak kvůli oprávněné obavě z šíření válečné rétoriky ukončila vysílání ruské veřejnoprávní stanice Pervyj kanal.

Až do pátku také běží finanční sbírka mezi zaměstnanci, jejíž výtěžek poté Nadace O2 zdvojnásobí a pošle na pomoc Ukrajině.

Další kroky a možnosti pomoci O2 dále vyhodnocuje a postupně s tím, jak se bude situace vyvíjet, je bude postupně rozšiřovat nebo upravovat v návaznosti na požadavky pomáhajících a humanitárních organizací.

 

Zdroj: O2 Czech Republic

3.3.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies