• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Hromadný nákup dálničních známek zatím platforma eDalnice.cz neumožňuje. Řešení pro firemní flotilu ale existuje

Přes e-shop eDalnice.cz je možné od prosince nakupovat novinku v podobě elektronických dálničních známek. Platforma umožňuje velmi jednoduchý a rychlý online nákup známek pro následující rok 2021. V současnosti ale zatím není možný hromadný nákup více známek jednorázově v rámci jedné objednávky, což může komplikovat práci firemním fleet manažerům. Řešení pro firmy s větším vozovým parkem do doby, než bude tato funkcionalita zprovozněna, ale existuje.

 

I když spouštění prodejů elektronických dálničních známek provázely potíže, aktuálně již lze známku bez problémů a velmi rychle zakoupit i zaplatit online. V aplikaci na webu eDalnice.cz stačí vyplnit nejnutnější základní údaje a obratem můžete mít známku s počátkem platnosti v příštím roce. Pokud jste měli roční dálniční známku pro tento rok, která platí do konce ledna následujícího roku, počátek nové elektronické známky je vhodné nastavit nejdříve na 1. února 2021. Elektronická známka totiž neplatí na kalendářní rok, nýbrž na 365 dní od zvoleného data.

 

Nový systém zatím neumožňuje hromadný nákup většího množství dálničních známek najednou. Web eDalnice.cz aktuálně uvádí, že pro vlastníky většího množství vozidel nebo správce firemní flotily připravuje jednoduché řešení spočívající v nakopírování registračních značek všech vozidel do systému a následné úhrady v rámci jediné platby.

 

Byť je online nákup dálniční známky poměrně jednoduchý, pro správce vozového parku o desítkách vozidel to může představovat zbytečnou administrativu. „Nový systém elektronických dálničních známek je krokem správným směrem a výhledově firmám může přinést výrazné zjednodušení. Do doby, než bude funkcionalita hromadného nákupu dostupná, však firmy hledají náhradní řešení,“ říká Damir Duraković, generální ředitel nákupní aliance Axigon, která sdružuje 10 000 firem a podnikatelů a členským firmám zajišťuje díky sdružené poptávce lepší podmínky v oblasti provozu vozidel.

 

Možné řešení, jak maximálně zjednodušit hromadný nákup dálničních známek nabídl v těchto dnech právě Axigon. „Do doby, než půjde nákup známek pro více vozidel vyřešit jedinou objednávkou i platbou, umožňujeme firmám, které jsou členy naší nákupní aliance, že za ně převezmeme veškerou administrativu. Stačí vyplnit formulář se seznamem registračních značek vozidel, na základě kterého firma obdrží jednu souhrnnou fakturu a soupis aktivačních kódů určených ke správě jednotlivých dálničních známek,“ dodává Damir Duraković s tím, že během prvního dne, kdy byla firmám tato asistence nabídnuta, zaznamenal Axigon zájem ze strany stovek firem a podnikatelů.

 

Zdroj: Axigon

23.12.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies