• LogisticNEWS
    O čem se mluví

HOMEOFFICE: Jak předejít bolesti zad při sezení u počítače?

Lumbar Ergo Seat

Dlouhé sezení u počítače často znamená pro mnohé z nás bolesti kříže, beder, šíje nebo dokonce krční páteře. Lékaři ve svých studiích uvádí, že hlavní příčinou těchto zdravotních problémů je poloha a způsob, jakým u počítače sedíme. Často máme kulatá záda, hrbíme se a hlavu máme vysunutou dopředu. Zhoršit naše bolesti může také špatné uspořádání stolu, pozice monitoru, myši či klávesnice, které mohou přispívat k bolestem svalů či úponů na rukou.

Na základě lékařských studií a doporučení jsme pro vás připravili pár užitečných tipů, které vám mohou s tzv. počítačovými chorobami pomoci:

 

1. Zaměřte se na to, jak u počítače sedíte

Průzkumy na Harvardské univerzitě ve Spojených státech potvrzují, že je velmi důležité soustředit se na to, jak za počítačem sedíme. Doporučují, abychom seděli rovně s hlavou v prodloužení páteře, nikoliv vyosenou dopředu. Ramena uvolněná a ruce by správně měly být položené, co možná nejblíže tělu. Poloha zápěstí, předloktí a stehen by měla být rovnoběžná s rovinou podlahy.

 

2. Poskytněte ergonomickou podporu vašemu tělu

Doktoři z medicínské fakulty dodávají, že pro správné držení těla je zapotřebí ergonomicky podepřít bedra a kříž. Docílit toho můžete při používání ergonomické kancelářské židle. Vstupní investice do kvalitní zdravotní kancelářské židle je sice vysoká, ale určitě přispěje ke zdravějšímu a pohodlnějšímu dlouhému sezení. Pokud však nechcete investovat desítky tisíc do ergonomické židle, bohatě vám postačí umístit si na klasickou židli bederní opěrku a ergonomický sedák.

 

Jak může Magniflex pomoci?

Magniflex klade důraz na kvalitní spánek, odpočinek, regeneraci a hlavně pohodlí. Díky tomu nabízí i kvalitní zdravotní produkty, které zpříjemní dlouhé sezení u počítače a mají dokonce i certifikaci „Zdravotního produktu první kategorie“. Jedním z nich je Ergo Seat - sedák, který byl vyvinut speciálně pro lidi se sedavým zaměstnáním. Je z paměťové pěny, která díky svým vlastnostem přináší maximální pohodlí během sezení bez otlačenin a svalového napětí. Druhým produktem je bederní opěrka Lumbar, která zajišťuje správnou polohu páteře při sezení. Je také vyrobena z paměťové pěny, takže mezitím co podpírá, zlepšuje v namáhaných oblastech i krevní a mízní tlak.

 

3. Důležité je uspořádání pracovní plochy

Pozice monitoru je zásadní. Jestliže máte možnost pracovat na stolním počítači a nikoliv na laptopu, doporučujeme toho využít, jelikož notebook má klávesnici i monitor umístěn nebezpečně nízko. Pokud je monitor velmi nízko, začínáme se hrbit a vystrkovat hlavu, abychom na monitor lépe viděli, což je špatně. Výška monitoru by měla být nastavena tak, aby horní hrana byla v úrovni očí.

 

Zdroj: Magniflex

19.4.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies