• LogisticNEWS
    O čem se mluví

GS1 Czech Republic: školíme online

ilustrační foto

Na začátku letošního roku dokončila GS1 Czech Republic poměrně významnou reorganizaci vzdělávacích programů. Cílem bylo nabídnout více interaktivní a obsahově lépe zaměřená školení, která budou pro účastníky lépe pochopitelná a snad i více prakticky použitelná. Kromě již zavedených školení se v nabídce objevila také nová, sektorově orientovaná školení, která si, jak se ukazuje, rychle našla cestu k uživatelům.

 

V souvislosti s karanténními opatřeními posílilo školicí centrum GS1 Czech Republic nabídku on-line výukového programu. Až do odvolání jsou všechna školení nahrazena webináři (termíny platí).


Přihlášky zde: https://www.gs1-akademie.cz/skolici-centrum/


Know-how pro uživatele Systému GS1
Každý nově zaregistrovaný uživatel si zřejmě položí otázku, zda školení, které je součástí procesu registrace má pro něj nějaký přínos nebo přidanou hodnotu. Samozřejmě má! Pro nově registrovanou firmu je extrémně důležité naučit se správně identifikovat vlastní produkty. A nejenom to. Je důležité, aby získali také obecný přehled o tom, jak jim systém GS1 může pomoci při automatizaci a efektivní elektronizaci vlastních procesů i operací v rámci dodavatelského řetězce.  Systém GS1 byl navržen tak, aby umožňoval plnou sledovatelnost, založenou na principu jednoznačné identifikace a automatického sběru dat s podporou načítání čárových kódů. Tento identifikační systém, navržený před více než 40 lety, je díky neustálému vývoji dostatečně efektivní a flexibilní i pro dnešní, do značné míry digitalizovaný obchod.
Jedinečný identifikátor, GTIN, lze použít k prodeji produktu v kamenném obchodě stejně jako v e-shopu. Některá velká tržiště, jako například Amazon, se postupně rozhodla využívat standard GS1 jako povinnou identifikaci veškerých obchodovaných produktů.
Právě dynamicky se rozvíjející maloobchod, požadavky na moderní logistické procesy, na dosledovatelnost a digitalizaci vedly k jedné z klíčových změn v pojetí výukových programů GS1 Czech Republic. Do nabídky přibyla sektorově orientovaná školení.

 

Sektorová školení na míru

Školení Systém GS1 v logistice bylo navrženo tak, aby odpovídalo potřebám uživatelů, kteří potřebují identifikovat nejenom spotřebitelské balení, ale také obchodní a logistické jednotky tak, aby je bylo možné skenovat, a tudíž i sledovat, v jakémkoli bodě dodavatelského řetězce, od výrobce až k zákazníkovi. Velký důraz je kladen na praktické zvládnutí základních dovedností. Zejména jde o značení obchodních jednotek, kódování dynamických informací a tvorbu standardních paletových etiket.

Školení Systém GS1 v maloobchodu se zabývá implementací standardů GS1 z pohledu výrobce, obchodníka i zákazníka. Uživatelé získají přehled o možnostech identifikace běžného baleného sortimentu i čerstvých potravin včetně specifických pravidel pro zboží s proměnnou hmotností. Roste počet nově registrovaných uživatelů, kteří prodávají i prostřednictvím on-line kanálů, i této oblasti se školení částečně věnuje. Školeni se věnuje rovněž přínosům implementace standardů GS1 u obchodníka. Jde zejména o správu a sdílení dat pro potřeby řízení skladových zásob, dostupnosti zboží nebo redukce prošlého zboží.
Zákazník je středobodem všeho dění v retailu. Proto se školení krátce věnuje i rekapitulaci různých prodejních kanálů, které má dnešní zákazník k dispozici. Standardy GS1 mohou velmi efektivně ovlivnit zákaznickou zkušenost zejména v oblasti snadného přístupu k informacím o složení výrobku, nutričních hodnotách nebo jeho původu.

 

 

Zdroj: GS1 Czech Republic

2.4.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies