• LogisticNEWS
    O čem se mluví

GREEN DEAL ve strategii moderní firmy

ilustrační foto

V minulém týdnu proběhla další tradiční akce organizovaná společností Reliant – Technologická konference s názvem Green Deal ve strategii moderní firmy. Letošní ročník této odborné konference zaměřil pozornost na konkrétní faktory, které v nejbližší době ovlivní podnikatelské prostředí v souvislosti s implementací podmínek evropské strategie Green Deal. Jejím cílem je dosáhnout do roku 2050 klimatické neutrality. To je pro většinu z nás synonymem zcela zásadní konkurenční překážky, kterou si jako Evropané před sebe vědomě klademe. Ambicí této strategie je totiž zcela změnit současnou podobu automobilového průmyslu, energetiky, stavebnictví, letecké a námořní dopravy i zemědělství.

Příspěvek Jana Kulhánka, ředitele Vendor Finance & Full Service Leasing & Prague Branch společnosti ČSOB Leasing nabídl účastníkům představu toho, jak složité bude v blízké budoucnosti financovat aktivity, jež nereflektují přísné evropské environmentální standardy. Současně příspěvky společností GS1 Czech Republic a ROSSMANN představily možné cesty dosahování stanovených cílů metodou postupného zlepšování a inovací.

Vystoupení odborníka na evropskou legislativu Ondřeje Krutílka, generálního tajemníka sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěcha Hromíře, pověřence ministra dopravy pro čistou mobilitu Jana Bezděkovského nebo environmentálního advokáta společnosti Deloitte Filipa Hlouška v panelové diskuzi s názvem Jak přežít Green Deal zřetelně akcentovala nutnost bezodkladných změn ve strategiích všech firem, které nechtějí v nejbližších letech ztratit svoji konkurenceschopnost na evropském trhu. Cílem je systémově směřovat k takovým formám podnikání, které umožní dosahovat postupného snižování negativních efektů na životní prostředí.

Cílem letošní Technologické konference bylo nabídnout české logistické veřejnosti odpovědi alespoň na část otázek, které implementaci strategie Green Deal do evropské praxe provázejí. Pro duben 2022 společnost RELIANT připravuje navazující díl letošní Technologické konference, který bude věnován zejména metodologii implementace evropské strategie. O přípravách budeme průběžně informovat na našich webových stránkách, v časopise LogisticNEWS nebo prostřednictvím našeho pravidelného newsletteru, abyste u této události určitě nechyběli!

 

Zdroj: Reliant

9.11.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies