• LogisticNEWS
    O čem se mluví

GEFCO se stává partnerem společností Actility a Wakeo, aby společně vyvinuli nové sledovací řešení pro kolébky na přepravu motocyklů

GEFCO se stává partnerem společností Actility a Wakeo, aby společně vyvinuli nové sledovací řešení pro kolébky na přepravu motocyklů

Uzavření partnerství se společností Actility a Wakeo umožní společnosti GEFCO poskytnout inovativní, na míru šitá řešení na zefektivnění procesů managementu přepravních rámů („kolébek“) v Evropě, čímž posílí svou pozici lídra v oblasti automobilové logistiky. Tento nejnovější vývoj také ukazuje jedinečnou přidanou hodnotu, kterou zákazníkům přináší inovační strategie společnosti GEFCO. Tato strategie minulý rok také vedla k začátku dalšího klíčového partnerství, a to s akcelerátorem Techstars.

Inovativní, na míru šitá řešení přinášejí zákazníkům přidanou hodnotu

Když motocykly opustí továrnu, jsou uskladněny a převezeny do zařízení prodejců na "kolébce". Nedostatek kolébek způsobuje dodatečné náklady a problémy při řízení výroby. "Kolébky" nejsou snadno sledovatelné, dochází k jejich ztrátám, což snižuje počet obalů výrobce a vede ke zpoždění dodávek. Společnost GEFCO vyvinula unikátní řešení šité na míru pro řešení provozních problémů a zefektivnění procesů správy "kolébek" v Evropě díky partnerství s Actility, lídrem v oblasti LoRaWAN řešení a společností Wakeo, poskytovatelem platformy pro viditelnost a monitorování v reálném čase.

Actility je světovým lídrem v poskytování řešení LoRaWAN. LoRaWAN je nízkoenergetický bezdrátový protokol pro rozsáhlé sítě, díky kterému jsou zařízení schopná komunikovat s IoT aplikacemi prostřednictvím bezdrátových připojení na dlouhé vzdálenosti (až do 15 kilometrů) s prodlouženou výdrží baterie (až do 10 let). Společnost Actility disponuje více než 50 veřejnými poskytovateli služeb LoRaWAN ve více než 30 zemích, spolu s řízenými podnikovými sítěmi pro specializované vertikální IoT řešení. Actility také umožňuje využívání geolokačních řešení pro více zemí prostřednictvím svého roamingového rozbočovače LoRaWAN a své dceřinné společnosti Abeeway, která vyrábí sledovací zařízení s nízkou spotřebou energie a dlouhou životností.

Wakeo poskytuje platformu SaaS, čímž přináší viditelnost v reálném čase při B2B multimodálních přepravních tocích. Software shromažďuje data přepravců a zaručuje kvalitu dat tím, že je obohacuje o nezávislé informace (IoT údaje od hardwarových partnerů, AIS a ze satelitních dat). Použitím vlastních algoritmů Wakeo předpovídá časy příjezdu a proaktivně zasílá výstrahy, aby operační týmy mohly předvídat zpoždění.

Kolektivní inteligence jako řešení pro uspokojení potřeb zákazníků

Inteligentní sledovací zařízení jsou poskytována společností Actility a instalována na kolébkách, aby mohla sledovat pozici s přesností až do tří metrů a s výdrží baterie více než sedm let. Data ze sledovacího zařízení se pak shromažďují přes LoRaWAN sítě a analyzují se na platformě Wakeo. Tato platforma aktualizuje předpokládaný čas příjezdu motocyklů do prodejny v reálném čase. Platforma také umožňuje uživateli lokalizovat kolébky, zároveň dokáže zjistit zda a kdy se zpozdily. Operační týmy dostávají automatizované upozornění o zpožděních. Díky tomuto systému mohou výrobci motocyklů zajistit dodržování původního plánu dopravy, přičemž jsou informováni o možných dodacích lhůtách a návratech kolébek.

„Integrace těchto dvou inovativních řešení poskytne zákazníkům GEFCO komplexní přehled jejich toků. Budou těžit z řešení pro řízení logistických zdrojů a komplexních dodavatelských řetězců v reálném čase, přičemž jde o řešení, která jsou prediktivní, nákladově efektivní, energeticky účinná a udržitelná. Je to důkaz efektivnosti naší inovační strategie a potvrzuje přidanou hodnotu, kterou naše partnerství s firmou Techstars může našim zákazníkům přinášet,“ řekl Emmanuel Cheremetinski, výkonný viceprezident pro pozemní přepravu ve společnosti GEFCO.
 
V minulém roce společnost GEFCO uzavřela další klíčové partnerství s firmou Techstars jako součást své inovační strategie k průzkumu a objevení nových obchodních linií. Tato strategie má tři priority: objevování nových nápadů a příležitostí v týmech Innovation Watch a Business Intelligence, testování nových nápadů navržených interními týmy v továrně GEFCO Innovation Factory a investování do specifických projektů s Innovation Funding.

 

Zdroj: Benes Consulting Group

28.11.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies