• LogisticNEWS
  O čem se mluví

GEFCO a BERGÉ se spojují s cílem rozvíjet automobilovou logistiku ve Španělsku

ilustrační foto

Skupina GEFCO, globální poskytovatel služeb pro průmyslový dodavatelský řetězec a evropský lídr v oblasti logistiky pro automobilový průmysl a společnost BERGE, přední hráč v oblasti multimodální logistiky na španělském trhu se dohodli, že spojí své síly za účelem vytvořit klíčovou společnost v oblasti logistiky hotových vozů ve Španělsku. Novou společnost GEFCO- BERGE, v paritním vlastnictví, budou tvořit divize logistiky hotových vozů (FVL) obou společností ve Španělsku- GEFCO Spain FVL a BERGE Automotive Logistics (BAL). Provoz je podmíněn schválením Evropskou komisí.

Synergií pro růst trhu

Trh hotových vozů ve Španělsku je jedním z největších na světě: ročně se zde vyrobí přes 3 miliony vozidel, z čehož jsou cca 2,4 miliony exportovány, ostatní auta jsou určena pro distribuci v rámci lokálního trhu. Cílem BERGE-GEFCO je vybudovat úzké vztahy se zákazníky, aby docházelo k naplnění jejich potřeb pomocí zlepšování klíčových procesů, optimalizace stávajících zdrojů a zvyšování reaktivity. Nová společnost zákazníkům nabídne komplexní logistiku hotových vozidel, včetně přepravy, skladování, technických služeb, prohlídek a finální distribuce. Kombinované zdroje obou partnerských společností zajistí komplexní služby zahrnující též logistický design a inženýring, nebo třeba dodávku z výrobních závodů zákazníka ke koncovým klientům.

Vycházejíce z letitých zkušeností obou partnerských společností, stane se BERGE-GEFCO novým dynamickým lídrem trhu s hotovými vozy a vytvoří novou hodnotu nejen pro klienty, ale také pro partnery a zaměstnance. Společnost svou činnost zaměří na španělský trh a zároveň pomůže oběma partnerům rozvíjet aktivity na mezinárodním poli.

 

Nové řešení přepravy a skladování

BERGE-GEFCO zajistí výrazný nárůst dopravní i skladovací kapacity ve svém geografickém rozsahu působnosti. Zákazníkům nabídne 3,4 milionu m2 skladovacích ploch v pobočkách i přístavech. Ročně bude schopná zajistit přepravu až 1,4 milionu vozů prostřednictvím vlastní flotily o více než 700 nákladních vozech a 100 železničních vagonech. Nová společnost nabídne také 10 logistických center ve Španělsku a širokou škálu doplňkových služeb- 40 000 m2 dílenských prostor pro opravy, lakování, mytí vozů, přípravy dodávek, kontroly kvality a výstupních kontrol.

„Jsme potěšení, že můžeme vytvořit společný podnik se společností BERGÉ. Naše partnerství nám umožní nabízet rozšířenou škálu služeb vysoké kvality, ze kterých budou profitovat zákazníci, stejně jako obchodní partneři i naši zaměstnanci,“ zdůraznil Luc Nadal, předseda správní rady společnosti GEFCO SA. „Nová společnost bude díky své unikátní pozici schopná lépe předvídat neustále se vyvíjející potřeby automobilového segmentu. Těšíme se také, že spojíme naše síly při podpoře inovací.“

Jaime Gorbeña, prezident společnosti BERGÉ y COMPAÑÍA, dodal: „Závazek společností BERGÉ spolupracovat s GEFCO, globálním lídrem na poli automobilové logistiky, rozhodně posílí naše vedoucí postavení v této oblasti na španělském trhu. Jsme přesvědčení, že spojení našich znalostí a zkušeností v tomto segmentu zlepší naši nabídku služeb a podpoří růst obchodu.“

 

Provozní synergie

BERGE-GEFCO bude poskytovat rozsáhlé portfolio logistických řešení současným zákazníkům obou společností, čímž jim umožní lépe zvládnout vrcholy sezóny a využívat specializované zdroje. Nově vytvořená společnost očekává, že díky silným provozním synergiím a spojení zdrojů obou partnerských společností posílí zásadně svou pozici v rámci domácích i mezinárodních toků. Zároveň bude mít všechny předpoklady předvídat potřeby rychle se rozvíjejícího segmentu automobilové logistiky a pomoci zákazníkům zvládat růst objemů prodeje.

 

BERGÉ-GEFCO V ČÍSLECH:

 • 650 zaměstnanců
 • centrála společnosti: Ciempozuelos (Madrid, Španělsko)
 • 3,4 milionu m2 skladových ploch
 • 1,4 milionu kapacita správy vozidel
 • 700 nákladních vozidel
 • 100 železničních vagonů
 • 40 000 m2 plocha dílen
 • 10 logistických center v: Ciempozuelos, Pinto a Villaverde (Madrid), Barcelona a Tarragona (Katalánsko), Sagunto (Valencia), Vigo a Porriño (Pontevedra), Santander a Zaragoza
 • zastoupení v 26 přístavech napříč Španělskem

 

Zdroj: Benes Consulting Group

10.7.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies