• LogisticNEWS
    O čem se mluví

GARBE zahajuje výstavbu v zeleném parku v Piešťanech

Ilustrační vizualizace Garbe

GARBE Industrial Real Estate GmbH, přední specialista na logistické a průmyslové nemovitosti, zahajuje výstavbu 8 000 metrů čtverečních v GARBE Green Parku Piešťany. Do nových prostorů o rozloze 3 000 metrů čtverečních se nastěhuje společnost Inalfa, designér, výrobce a dodavatel střešních oken pro automobilový průmysl. 5 000 metrů čtverečních postaví GARBE spekulativně a budou k dispozici k pronájmu od května 2022.

Výstavba začala krátce po akvizici pozemku. Inalfa je lídr a inovátor ve svém oboru a jsme rádi, že můžeme jejich rozvoj na Slovensku podpořit,“ řekl Martin Stratov, ředitel pro rozvoj obchodu pro Garbe v České republice a na Slovensku, „z projektu máme radost, jelikož stavba zahrnuje rozsáhlá zelená řešení a některá se na trhu objeví vůbec poprvé. Budeme stavět také spekulativně, protože zde vidíme potenciál a věříme, že poptávka poroste,“ dodal.

 

GARBE Green Park Piešťany je vlajkovou lodí společnosti v oblasti udržitelnosti v regionu střední a východní Evropy. Přímo v parku bude probíhat recyklace vody, která bude čerpána z vlastní studny. Budovy budou vybaveny tepelnými čerpadly s cílem minimalizovat uhlíkovou stopu. Na pozemku budou zachovány louky, původní zalesnění a přibyde místo pro umístění včelích úlů. 

 

Inalfa na Slovensku působí již přes 10 let a má více než 400 zaměstnanců.  „Těšíme se na nové skladové prostory, které se nachází jen pár kilometrů od našeho slovenského sídla, uvedl Marek Kolárik, plant manager. Skvělá lokalita a záruka kvality, která na Slovensku v oblasti udržitelnosti nemá obdoby, byly hlavními důvody, proč jsme se rozhodli pro spolupráci s GARBE,“ dodal.

 

GARBE Green Park Piešťany se nachází 300 m od dálničního sjezdu na Piešťany, 80 km od Bratislavy a 110 km od Žiliny. Díky této poloze nabízí jednoduché spojení na další trhy nejen ve střední Evropě. Zastávka hromadné dopravy se nachází na hranici parku.

 

Zdroj: GARBE

23.11.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies