• LogisticNEWS
    O čem se mluví

GARBE vstupuje do projektu v Českých Budějovicích

Ilustrační foto | GARBE
GARBE Industrial Real Estate GmbH, přední specialista na industriální nemovitosti v Německu a Nizozemí, pokračuje v expanzi na českém trhu vstupem do projektu v Českých Budějovicích. Jižní Čechy si pro svůj zatím největší projekt developer vybral záměrně, vidí zde potenciál v unikátním spojení s trhy v Rakousku, Německu, Itálii i východní Francii. Region zatím není saturovaný, a proto nabídne příznivé nájemní podmínky i dostupnou kvalifikovanou pracovní sílu.    

GARBE plánuje na pozemku o rozloze 491 693 m2 postavit pro zahraniční a tuzemské investory několik hal. Developer nabídne k pronájmu industriální prostory pro menší společnosti, zároveň však bude schopen uspokojit i poptávku po prostorech o rozloze desítek tisíc m2. Jednotlivé budovy mohou být členěny dle individuálních přání zákazníků. Jako každý GARBE park bude i tento navržen v souladu s nejvyššími standardy industriálních hal s důrazem na ekologická řešení, která umožní úsporu energií a nízké provozní náklady. Výstavba je plánována s ohledem na okolní krajinu. Projekt počítá se 100% recyklací vodních zdrojů či realizací solárních panelů s cílem omezit uhlíkovou stopu na minimum.

 

„Jsme rádi, že se nám podařilo dokončit vstup do skvělého projektu v zajímavé lokalitě,“ řekl Martin Polák, managing director GARBE pro střední a východní Evropu. „Vnímáme, že v Praze i Jihomoravském kraji je rekordní obsazenost průmyslových prostor a zásadní nedostatek pozemků. Plzeňský kraj se naopak potýká s výzvami jako je nedostatek pracovní síly, či vysoké nájmy. Díky nově dokončené dálnici D3 nabídne jihočeský region rychlé spojení s evropskými trhy, a to hlavně s Rakouskem a bavorskou částí Německa. Chceme přispět k rozvoji regionu a zároveň našim zákazníkům, logistickým a výrobním firmám, nabídnout nové možnosti k rozvoji jejich podnikání“, dodal.

 

Projekt se nachází u Českých Budějovic v Boršově nad Vltavou, což je přesně 90 kilometrů od Lince, 150 kilometrů od Prahy, ale také pouze 300 kilometrů od Mnichova, 400 kilometrů od Budapešti a 500 kilometrů od Berlína a Frankfurtu. Kromě skvělého silničního napojení na klíčové dálniční tahy se 3 kilometry od pozemku nachází letiště České Budějovice.

 

Zdroj: GARBE

2.7.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies