• LogisticNEWS
    O čem se mluví

FM LOGISTIC JE PRO SPORT! PODPORUJE MALÉ CYKLISTY A NEVIDOMÉ BĚŽCE

ilustrační foto

Podle průzkumu zpracovaného před třemi lety PH fakultou VŠE, se pravidelným sportovním aktivitám věnuje pouze 23% české populace, více než 40% Čechů nesportuje vůbec. Jakkoliv je pohybová aktivita nezbytná pro naše zdraví, lidé tráví svůj volný čas raději sledováním televize, děti jsou zvyklé relaxovat u počítačových her a na sociálních sítích. FM Logistic, francouzská logistická společnost podnikající na českém trhu již 21 let, se snaží rozvíjet sportovní aktivity českých dětí a podporou sportu zrakově postižených lidí mimo jiné poukázat na fakt, že sportovat a tedy zdravěji žít, může opravdu každý z nás.

FM Cyklocup

 

V sobotu 12. května se pod záštitou FM Logistic uskutečnil na kladenském Sletišti 1. ročník cyklistických závodů pro děti FM Cyklocup. Závod zorganizovala kladenská Velo Akademie, která vznikla před rokem za součinnosti FM Logistic. Na závodní trať vyrazilo v jedenácti kategoriích, na kolech i odrážedlech, neuvěřitelných 165 startujících, od nuly do patnácti let. Program doplnil vložený závod rodinných štafet dětí a rodičů a dovednostní dráha s dřevěnými překážkami, kde dětem pomáhal posouvat hranice svých dovedností renomovaný biker, redaktor cyklistického časopisu Velo, Eda Pinkava. Před závěrečným vyhlášením vítězů zpestřil program svojí show trialový mág Vlasta Kabeláč Čiháček. Každý malý závodník byl v cíli závodu obdarován cyklistickou lahví Velo Akademie a vítězové jednotlivých kategorií si pak odnesli medaili, diplom a ceny od partnerů.

 

„Líbí se mi partnerství s firmou, která má k místu, kde působíme intenzivní vztah – má odtud stovky zaměstnanců. Mimořádně se mi pak líbí jakési pozitivní poselství, „zlepšení karmy“ někoho, kdo, když to řeknu naplno, jezdí po silnicích, smrdí do vzduchu, zabírá prostor…, protože cyklisté jsou vnímáni jako ti slabší a zranitelnější účastníci silničního provozu. Přínos FM Logistic je pro nás zcela zásadní, samotné uspořádání závodu vzešlo z podnětu našeho partnera. Cítíme v FM podporu a chuť být na Kladensku aktivní a něco tu dělat pro lidi, to nás posouvá dopředu. Jsme na úplném začátku, naše roční působení i závod samotný, jsou jen střípky toho, kam můžeme směřovat, a věřím, že to „dotáhneme daleko“. A Kladno chce jezdit na kole! Zájem dětí o ježdění ve Velo Akademii nás hodně překvapil. Už dnes musíme dělit děti do různých věkových kategorií a různých časů.  A doslova nás šokoval zájem o dětské závody. Jsme ale na nápor nových členů připraveni a těšíme se na ně.“ Říká jeden z dvojice trenérů kladenské Velo Akademie a pořadatel FM Cyklocupu Martin Raufer a Luboš Štryncl, ředitel FM Logistic v ČR dodává: „Budeme rádi, když ke společnému sportovnímu, a tedy zdravému zájmu, strhneme co nejvíce našich zaměstnanců a lidí z Kladenska, kde působíme“.

 

Tým Nadace Leontinka na Vltava Run

 

V FM bylo o víkendu 12. – 13. května rušno. Kromě malých cyklozávodníků sledovali online výkon zrakově postižených běžců z týmu Nadace Leontinka na štafetovém závodu Vltava Run 2018, od pramene Vltavy do Prahy. FM Logistic spolu se svým partnerem White Trans již tradičně tým Leontinky podpořili logisticky. A přesto, že tomuto týmu nikdy nejde o vítězství, podařilo se mu předběhnout dokonce tři zdravé týmy!

 

"Každý, kdo někdy slyšel o závodu Vltava Run, ví, že bez dokonale fungující logistiky se tento extrémní dálkový závod nedá zvládnout. Štafeta dvanácti zrakově postižených běžců dosáhla cíle tohoto 360 km dlouhého závodu již čtvrtým rokem, i letos s podporou firmy FM Logistic, dlouhodobého partnera Nadace Leontinka.  Kromě 12ti závodníků s postižením zraku, 12ti trasérů a čtyř členů organizačního týmu jsou pravidelně členy našeho týmu také řidiči White Trans, kteří nás vždy spolehlivě a včas dovezou na všechna předávková místa a také pohodlné mikrobusy, které uvezou nejen lidskou posádku, ale také nezbytnou zásobu jídla, pití, sportovního vybavení a oblečení a dokonce vodícího psa. Rádi bychom FM Logistic i White Trans, kteří na logistice našeho týmu spolupracují, moc poděkovali za podporu, zapůjčení mikrobusů a přidělení milých a schopných řidičů, bez nichž bychom se do cíle zcela určitě nedostali!", uvedla Radka Králová, koordinátorka projektů nadace Leontinka. 

 

A pak že to nejde :-)…

 

Zdroj: FM Česká s.r.o.

17.5.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies