• LogisticNEWS
    O čem se mluví

FM Logistic Central Europe slaví své 25. výročí

ilustrační foto

Společnost FM Logistic Central Europe, součást skupiny FM Group - světový lídr v oblasti logistických řešení, slaví 25. výročí svého působení v regionu. V 90. letech se společnost díky příležitosti vytvořené při otevření středoevropských trhů stala průkopníkem v logistice v této části kontinentu. Poprvé vstoupila do Polska v roce 1995, poté následovala Česká republika (1996), Slovensko (1999) a Maďarsko (2005).

Přesně 25. června 1995 dorazila do skladu v Mszczonowě poblíž Varšavy první paleta obsahující zboží od jednoho z globálních klientů FM Logistic. Tento den je považován za začátek činnosti společnosti ve střední Evropě. V té době bylo zaměstnáno asi 100 lidí, z nichž 19 je ve společnosti doposud. Společnost se postupně rozvíjela a v současné době působí ve 4 zemích s více než 5 500 zaměstnanci, 17 logistickými platformami, 30 překládkovými sklady (X-doky) a celkovým skladovým prostorem přes 750 000 metrů čtverečních s více než milionem paletových prostor pro klienty a řídí flotilu více než 2 500 vozidel, díky čemuž je jedním z klíčových hráčů na logistickém trhu v regionu.

“Začali jsme s jedinou paletou poblíž Varšavy. Dnes působíme na čtyřech středoevropských trzích a provádíme logistické operace pro všechna odvětví ekonomiky. Jsme hrdí na naši historii, naše hodnoty a naše zaměstnance, “říká Daniel Franke, Managing Director, Central Europe ve společnosti FM Logistic, a dodává:„ Chceme udržet krok s naším dalším růstem na základě těchto robustních a stabilních základů. Jsme společnost zaměřená na budoucnost, velmi dobře si uvědomujeme změny, k nimž dochází nejen prostřednictvím nových technologií a digitalizace, ale také péče o životní prostředí. Budeme se i nadále zaměřovat na tyto oblasti. ´

Společnost nedávno zintenzívnila své činnosti, zejména rozšíření strategie investování do omnichannel a e-commerce, aby nabídla hotový produkt na trhu. Také spustila program FM Open Lab - program určený začínajícím podnikům. Cílem této iniciativy je podpořit mladé podnikatele tím, že jim nabídne skutečný obchodní prostor, aby otestovali svá řešení, a zároveň dává FM Logistic prioritní přístup k novým technologiím.

Ochrana životního prostředí je pro FM Logistic CE srdeční záležitostí. Při výstavbě skladů zvyšuje společnost odhodlání vytvářet ekologicky neutrální sklad. Používají se energeticky úsporné technologie a materiály šetrné k životnímu prostředí, jako je LED osvětlení, lepší izolace atd. V současné době společnost investuje do městské logistiky (elektromobily) a fotovoltaických instalací na střechách svých budov.

Jako společensky odpovědná společnost se FM Logistic CE podílí také na různých sociálních iniciativách. Nadace FM byla založena před 3 lety s cílem zabránit sociálnímu vyloučení. Poskytuje dětem a dospívajícím organizovanou a strukturovanou podporu na jejich cestě k nezávislé dospělosti.

Dlouhodobá organizační kultura FM Group, silné a dlouhodobé vztahy se zákazníky a obchodními partnery a její provozní dokonalost modernizovaná s prvky nových technologií a analýzou dat umožňují společnosti čelit dynamicky se měnící realitě a neustále se vyvíjet, což přináší v nových investičních plánech, včetně nové logistické platformy, která bude umístěna mezi Varšavou a Lodzem, jejíž výstavba je naplánována na začátek příštího roku.

 

Zdroj: FM Logistic

19.6.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies