• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Firma Avondale Foods zvolila společnost Zetes pro efektivní a přesné dodávky

ilustrační foto

Avondale Foods, vedoucí výrobce potravin ze Severního Irska, investoval do špičkového řešení kontroly expedice od společnosti Zetes a dosáhl 100% přesnosti dodávek, efektivity a viditelnosti Supply Chain v reálném čase.

Avondale Foods vyrábí různé druhy salátů, zeleninových příloh, polévek, omáček a majonéz pro maloobchody a gastronomické firmy po celé Velké Británii a Irsku. Jako dodavatel řetězce M&S musel nedávno přepracovat své systémy kontroly expedice, aby splňovaly nové požadavky řetězce M&S na viditelnost příchozí logistiky.

Ve firmě Avondale jsou termíny dodávek obvykle velmi krátké, objednávky jsou typicky přijímány v 6 hodin ráno a expedovány v přesných termínech ještě ve stejný den. Pro efektivní provoz a dodržování smluvních závazků on-time dodávek je klíčová absolutní eliminace chyb při doručování. Dříve firma Avondale využívala k ověřování obsahu dodávek před zařazením do přepravy štítky RFID, to již ale nestačilo pro současnou rychlost provozu a požadovanou přesnost.


Rychlejší dodávky se 100% přesností a doložením stavu
Ve spolupráci se společností Zetes, která také dodala řetězci M&S řešení ZetesOlympus pro zajištění viditelnosti dodavatelského řetězce potravin v reálném čase, se firma Avondale rozhodla do svého procesu Advance Shipping Notification (ASN) nasadit řešení ZetesMedea s automatizovaným kamerovým snímáním dat. Díky využití jedinečné kamerové technologie ImageID společnosti Zetes toto řešení podstatně zkracuje dobu kontroly expedice a zaručuje 100% přesnost a vyloučení chyb lidského faktoru i dalších nákladů na označení.


Klíčem je snímání kompletního pohledu na nakládané nádoby a rychlé a naprosto přesné dekódování všech čárových kódů najednou. Toto řešení okamžitě porovnává data na čárových kódech s expedičním příkazy a vydává vizuální výstrahy operátorům, které upozorní na případné nesrovnalosti či chybějící nebo nečitelné čárové kódy. Digitální snímky jsou uloženy jako vizuální důkaz pro případné reklamace.


Po potvrzení, že je objednávka správně vychystána, jsou data ASN uložena v hostitelském systému firmy Avondale a současně v platformě pro zajištění viditelnosti firmy M&S (ZetesOlympus).


John Ferguson, Supply Chain Manager ve firmě Avondale Foods, říká: „Původně jsme chtěli vyřešit jen jeden problém, kvůli kterému naše stávající řešení s RFID tagy již nebylo vhodné pro naše účely. Při konzultacích se společností Zetes se velmi brzy ukázalo, že díky implementaci jejich řešení kontroly expedice ZetesMedea bychom nejen zajistili kompatibilitu s rozšířenými požadavky systémů ASN našich zákazníků, ale navíc bychom získali výhody větší přesnosti díky automatizovanému zpracování a větší viditelnosti.“


Alain Wirtz, výkonný ředitel společnosti Zetes: „Společnost Zetes si cenní spolupráce s firmou Avondale Foods a jsme rádi, že naše řešení ZetesMedea pomůže vylepšit operace v celém jejich podnikání a umožní jim efektivně reagovat na nové požadavky v této oblasti. Nasazení jednotného systému nejen zajistí kompatibilitu se systémy hlavního zákazníka, ale také umožní snížit složitost a vybudovat pevný základ pro další projekty pro zvýšení viditelnosti a dohledatelnosti v budoucnosti.“

 

Zdroj: ZETES

 

18.1.2019

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies