• LogisticNEWS
    O čem se mluví

ESA logistika posiluje v reverzní logistice

Ilustrační foto | ESA logistika

ESA logistika převzala s účinností od 1. června aktivity společnosti Vlková Partners s.r.o. sídlící ve Stříbře. Jedná se zejména o služby přidané hodnoty (VAS) jako součásti reverzní logistiky poskytované firmám z oblasti online prodeje.

 

Vlková Partners postupně expandovala díky poskytování podpůrných služeb v oblasti e-commerce, zejména pro jednoho z předních evropských internetových obchodníků. ESA logistika již pro firmu Vlková Partners zajišťovala část těchto činností a vzniklé partnerství nakonec vyústilo v dohodu o převzetí aktivit této firmy s ohledem na jejich budoucí růstový potenciál. Uskutečněný krok je plně v souladu s rozvojovou strategií skupiny Hitachi Transport System jakožto vlastníka společnosti ESA logistika. Potvrdil také společný záměr Hitachi Transport System a ESA logistika rozšiřovat svoji působnost v nových oblastech, a to i prostřednictvím akvizic.

V důsledku změn životního stylu během pandemie onemocnění COVID-19 a díky vysokému oblibě internetových nákupů se evropský trh e-commerce stal třetím největším trhem hned za Čínou a USA a je očekáván jeho další růst. Pro Evropu a USA je v elektronickém obchodě typická vysoká míra vracení zboží, a proto se jeho objem s růstem trhu stále zvyšuje. To s sebou nese i vyšší nároky na reverzní logistiku a s ní spojené služby. Řízení procesu vracení výrobků a jejich opětovné zařazení do nabídky je přitom považováno za jeden z klíčových faktorů pro úspěšnost elektronického obchodu.

 

Zdroj: ESA logistika

27.6.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies