• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Efektivní vychystávání pro regály středních výšek

Ilustrační foto | Linde MH

Společnost Linde Material Handling, světový výrobce manipulační techniky a intralogistických řešení, uvádí na trh nové výkonné a robustní vychystávací vozíky Linde V modular B. Tyto vozíky typu “man-up” rozšiřují portfolio VNA vozíků Linde a přinášejí ještě lepší možnosti pro řešení na míru pro operátory distribučních center a pro výrobní společnosti.

Jednou z cest rozšíření skladových prostor je postupné přidávání dalších regálových úrovní. Výška, ze které se musí zboží vychystávat, může přesáhnout sedm metrů, což vede k dalším požadavkům na vozíky pro vychystávání – musí mít stabilní podvozek a také poskytovat bezpečné i ergonomické pracovní prostředí, aby se obsluha mohla plně soustředit na vychystávání zboží. „Vychystávání je činnost s přidanou hodnotou ve skladu, a proto je důležitá,“ říká Matthias Holzwarth, produktový manažer VNA Trucks. „S novými vychystávacími vozíky Linde V modular B nabízíme našim zákazníkům výkonné, ale nákladově efektivní řešení přesně pro tyto požadavky.“

Vozíky s nosností 1 000 kilogramů a výškou dosahu až 7,83 metru jsou vhodné pro zákazníky z oblasti maloobchodních e-shopů, splňují také požadavky a nároky pro logistiku malých dílů v distribučních centrech a továrních supermarketech. Vozíky jsou založeny na větší modulární řadě V, přičemž „B“ v názvu modelu znamená „Best Value“ a znamená, že vozík je vybaven pouze funkcemi nezbytnými pro tuto výšku vychystávání.

Přesvědčivá konstrukce s ohledem na výkon, ergonomii a bezpečnost

Maximální rychlost jízdy vozíků je až 11 km/h, komfort zajišťuje prostorná kabina, která je oddělena a odtlumena od vibrací podvozku. Měkká podložka podlahy dále tlumí vibrace během jízdy se zdviženým stožárem a při vychystávání má obsluha bezpečnou oporu na pevném povrchu na okraji podlahy kabiny. Nízké zábradlí kabiny řidiče umožňuje snadné a spolehlivé vychystávání zboží z regálu a volitelná funkce vyklápění zábradlí směrem ven umožňuje pohyb obsluhy až o několik desítek centimetrů navíc, a ty jsou často potřeba pro lepší přístup do regálu. Konstrukce stožáru poskytuje vynikající průhlednost a viditelnost okolí. Elektrické řízení umožňuje snadné a přesné manévrování. Díky modulární koncepci vozíku lze vertikální vychystávací vozíky individuálně přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka. Podle požadavku na výkonnost jsou k dispozici 24 V nebo 48 V motory.

Linde V modular B je také vybaven mnoha bezpečnostními prvky. S vozíkem je například možné se pohybovat jenom tehdy, když se řidič dotkne oběma rukama senzorů na řídicí jednotce a stojí na spínači mrtvého muže v prostoru pro nohy. Elektricky monitorované bočnice musí být pro provoz ve výšce pracoviště 1,2 metru a více uzavřeny. Aby se zabránilo kolizím se stropy a stěnami, může servisní technik individuálně upravit rychlost pojezdu a výšku zdvihu tak, aby vyhovovala podmínkám na místě. Pro aplikace v úzkých uličkách jsou k dispozici skenery ve směru jízdy a nákladu, které detekují osoby a překážky v okolí. Systém ochrany personálu v případě jejich přítomnosti v uličce aktivně zasahuje do jízdního režimu vozíku a zabraňuje tak kolizím.

 

Zdroj: Crest Communications

14.12.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies