• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Efektivita na celé čáře

Prepravni-obal-pro-pristroj-iLine-App-integrovana-prihradka-na-prislusenstvi_(c)THIMM

Při konstrukci obalového řešení na míru pro značku Schönox se vývojářům z THIMM Packaging Systems podařilo optimálně sladit veškeré faktory efektivity. I když se pojmu efektivita často nadužívá, stále označuje základní faktor úspěchu. Konkrétně vyjadřuje ekonomické a udržitelné využití času, materiálu nebo finančních prostředků.  

Schönox je značka německé společnosti Sika Deutschland GmbH a řemeslníkům nabízí různá řešení pro lepení. Pro zasílání nového výrobku iLine App, přístroje k nanášení lepidla, byl nutný co nejefektivnější přepravní obal. Základem multimateriálového řešení od THIMM Packaging Systems je klopová krabice z vlnité lepenky podle standardu Fefco. Rafinovaný je však vnitřní díl obalu: na míru přesná fixace z vlnité lepenky a z technické pěny chrání výrobek. Tento fixační díl slouží k vytvoření odstupu mezi stěnou obalu a výrobkem. Současně slouží i jako přihrádka na příslušenství. V kombinaci s polyuretanovou nopa pěnou, která se stlačí a zastrčí do přihrádky, lze bezpečně přepravovat a skladovat příslušenství a náhradní díly.

„Díky velmi stabilní konstrukci z vlnité lepenky nebyl původně plánovaný dodatečný dřevěný obal vůbec potřeba, což se pozitivně odrazilo v hmotnosti a při manipulaci s obalem,“ popisuje výsledek manažer Sika Deutschland GmbH Manfred Friedrich. „Díky modulární koncepci nejsou zapotřebí další díly, například krabice na příslušenství. To výrazně usnadňuje manipulaci a šetří čas. Kromě přepravy mohou řemeslníci obal používat dlouhodobě pro uchovávání výrobku a příslušenství. V tomto obalovém systému pro produkt iLine App jsme našli komplexní efektivní řešení.“

 

Zdroj: THIMM THE HIGHPACK GROUP

8.11.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies