• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DPD Portugal zvyšuje efektivitu a eliminuje chyby díky hlasové technologii

Ilustrační foto | ZETES

DPD Portugal vylepšila úroveň služeb a zvýšila efektivitu o 20% pomocí řešení logistics execution od společnosti Zetes. DPD Portugal je součástí skupiny DPDgroup, největší evropské přepravní sítě. Již od roku 1997 obsluhuje podstatnou část portugalského trhu. Protože si zakládá na poskytování perfektních služeb, firma hledala řešení, které by pomohlo nahradit nespolehlivé a časově náročné třídění balíků ve skladových operacích.

Cílem bylo nejen zefektivnění provozu, ale hlavně minimalizace potenciálních rizik vyplývajících z chyb lidského faktoru. Po pečlivém vyhodnocení vhodných řešení z hlediska současné situace i budoucího rozvoje firma vybrala řešení ZetesMedea Warehouse Execution.

Paulo Rosa, IT Manager ve firmě DPD Portugal k tomu říká: „Rozhodli jsme se spolupracovat se společností Zetes nejen kvůli kvalitám jejího řešení pro sklady a logistiku, ale také protože jsme byli spokojeni s jejich řešením ZetesChronos Proof of Delivery, které používáme k vylepšení našich procesů vyzvednutí a doručení. K rozhodujícím faktorům patřily také bohaté zkušenosti společnosti Zetes s implementací logistických řešení v různých oborech.“

ZetesMedea Voice je modulární řešení pro logistics execution zajišťující optimalizaci skladových a logistických operací. Operátoři DPD jsou vybaveni skenerem, hlasovým terminálem a náhlavní soupravou. Po naskenování čárového kódu balíku jim systém hlasového navádění dá pokyny, kam je třeba balík umístit k dalšímu zpracování pomocí řešení ZetesChronos.

„Nový systém má celou řadu výhod. Umožňuje agilně třídit balíky na různé typy rozvážek, naši operátoři jsou mobilnější a podařilo se nám zrychlit třídění o 20%. Díky tomu můžeme rychleji doručit zboží zákazníkům“, dodává Paulo Rosa.

Tiago Conçeicão, Country Manager společnosti Zetes v Portugalsku: „Firma DPD Portugal je dlouhodobým zákazníkem společnosti Zetes a jsme rádi, že nám i nadále důvěřují a využili další řešení z našeho portfolia. ZetesMedea Voice je osvědčené řešení, které již prokázalo úžasné výsledky v jejich skladu v Portu, a těšíme se, že budeme moci firmě DPD Portugal i nadále pomáhat zvyšovat její efektivitu a produktivitu.“

 

Zdroj: ZETES

4.2.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies