• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Dopravu nad 3,5 tuny zajistí pro Českou poštu také Astra Trans

Ilustrační foto | Astra Trans

Česká pošta rozšiřuje území, kde nechá operovat soukromou dopravu nad 3,5 tuny. Na základě výsledku výběrového řízení podepsala v těchto dnech smlouvu se společností Astra Trans na zajištění logistiky balíkových zásilek v regionu severních a východních Čech. Kontrakt je platný na tři roky. Pro Poštu znamená nahrazení vlastní dopravy nad 3,5 tuny soukromým subjektem především úsporu investičních a provozních prostředků.

Národní operátor již na začátku jara podepsal smlouvu se společností C.S. CARGO na lokality Praha a Morava, kde si vysoutěžená společnost již přebírá první trasy. "Nyní se také přidá region severovýchodních Čech pod distribucí Astra Trans, tam by se celý proces měl rozeběhnout během prázdnin. Po úspěšném startu v Praze a na Moravě očekáváme hladký průběh i v tomto případě," říká Martin Kment, ředitel Divize logistiky České pošty.

Převod vlastní autodopravy nad 3,5 tuny na soukromé dodavatele je součástí systémových transformačních změn na České poště. Změna pomůže Poště využívat služeb soukromého přepravce tehdy, kdy to bude potřebovat. Nebude se pohybovat v nevýhodných podmínkách jako dosud, kdy veškeré závazky vyplývající z vlastní velké přepravy nesla na svých bedrech. To se týká zejména údržby a obnovy autoparku nebo zbytečných ztrát při nedostatečném vytížení svých přepravních kapacit. Mnohem elastičtěji a úsporněji tak zvládne jak vánoční nápor, tak dny s nižšími objemy zásilek.

„Na českém trhu působíme od roku 1992. Jsme stabilní společností s velkou působností v regionech ČR. Vítáme, že si nás Česká pošta vybrala ke spolupráci. Máme zkušenosti, moderní vozový park a kapacitu, kterou rádi státnímu podniku nabídneme,“ říká Marián Kusák z Astra Trans.

Lokalitu jižních a západních Čech si Česká pošta ponechá ve své gesci. "Pokud se po třech letech ukáže, že nájem soukromých dopravců není pro firmu dále efektivní, umožní nám tento model rychlý návrat k vlastní obsluze. Stejně tak budeme mít zcela transparentní a okamžité srovnání jednotlivých logistických modelů," doplňuje k tomu Kment.

Velmi potěšující je také fakt, že valná většina řidičů automaticky přechází od České pošty k novým dopravcům a zůstávají v oboru. Celkem jich do konce roku bude cca 850.

Společnost Astra Trans z Liberce je moderní dopravně-logistickou firmou, která zákazníkům nabízí komplexní nabídku služeb včetně IT řešení. Věnuje se silniční, letecké i námořní dopravě a logistickým službám.

Více na www.astratrans.cz.

 

Zdroj: Česká pošta

30.5.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies