• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DKV vstupuje do fleetového byznysu a nabídne řidičům firemních osobních a lehkých užitkových vozů unikátní tankovací kartu

ilustrační foto

DKV Euro Service, největší poskytovatel tankovacích karet a dalších služeb pro nákladní dopravu v ČR, rozšiřuje svůj záběr na řidiče firemních osobních a lehkých užitkových vozů a nabídne jim na českém trhu unikátní tankovací kartu.

„V České republice jezdí 2,5 milionu firemních osobních a lehkých užitkových vozidel a v oběhu je kolem 400 tisíc tankovacích karet,“ říká Lukáš Ondráček, výkonný ředitel DKV Euro Service ČR a SR. „Podle našeho odhadu je zde nejméně 1,2 milionu řidičů, pro které bude naše tankovací karta velmi zajímavá. Jako jediná na trhu v sobě totiž slučuje výhody široké sítě prémiových i ekonomických regionálních čerpacích stanic s atraktivními týdenními cenami.“

Držitel karty DKV tankuje benzin nebo naftu za výhodnější tzv. týdenní ceny, které se přímo odvíjejí od ceny na palivové burze v Rotterdamu a platí v celé síti partnera, nehledě na aktuální stojanové ceny a jejich výkyvy. „Zatímco v Česku s kartou pro fleety začínáme, v západní Evropě je to dnes už nejrozšířenější tankovací karta pro firemní osobní a lehká užitková vozidla,“ uvádí Lukáš Ondráček.

 

V současné době fleetovou kartu DKV akceptuje už 1150 čerpacích stanic, mezi kterými jsou všechny hlavní řetězce čerpacích stanic stejně jako velké množství regionálních sítí. Pevné týdenní ceny pak mají držitelé karet k dispozici u více než 800 čerpacích stanic a jejich počet stále roste. „Tento počet je naprosto dostačující a nabízí řidičům komfortní tankování podle jejich preferencí,“ uvádí Michal Červenka, obchodní manažer pro fleetové zákazníky.

 

Před uvedením fleetové karty na trh provedla společnost IPSOS pro DKV průzkum mezi řidiči služebních vozů. Čtyřicet procent z nich uvedlo, že nejdůležitější pro výběr čerpací stanice je pro ně kvalita, třicet devět procent preferuje pumpy podle ceny. „Výsledky průzkumu potvrzují, že naše karta perfektně uspokojí obě skupiny řidičů: díky týdenním cenám mohou natankovat jak u prémiové čerpací stanice na dálnici, tak u ekonomicky výhodné regionální pumpy s ověřenou kvalitou,“ říká M. Červenka.

 

Majitelé fleetové karty DKV budou moci využít všechny benefity, které DKV až dosud nabízela především pro řidiče nákladních vozidel a autobusů. V prvé řadě jde o síť více než 55 500 čerpacích stanic na všech hlavních dopravních trasách v Evropě, akceptaci karty u více než 140 000 obchodníků, online nástroje pro správu karet, plánování a vyhodnocování a profesionální poradenství. V současné době více než 4,2 milionu tankovacích karet DKV a palubních jednotek používá přibližně 230 000 zákazníků v celé Evropě.

 

Další novinka, kterou DKV uvádí na český trh, potěší majitele elektromobilů a plug-in hybridních vozidel. Karta DKV +charge umožňuje už dnes dobíjet elektricky poháněná vozidla u 80 tisíc nabíječek v Evropě; do konce roku 2020 se síť podle plánu rozroste na více než 120 tisíc nabíjecích stanic. V České republice se aktuálně pracuje na spuštění prvních desítek dobíjecích míst, kde bude možné s kartou DKV +charge nabíjet elektromobily, přičemž unikátní vlastností karty je možnost použít ji také pro tankování konvenčních paliv. To ocení zejména majitelé hybridních vozidel.

 

 

Zdroj: AC&C Public Relations, s. r. o.

24.9.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies