• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Digitální pas výrobku a cirkulární ekonomika

Logo GS1 Czech Republic

Vyšel sborník osmnácti případových studií o zavádění principů oběhového hospodářství do praxe. Úvod se věnuje tzv. digitálnímu pasu výrobku, který je z pohledu globální standardizační organizace GS1  pro přechod na digitální ekonomiku klíčovým.

Mezinárodní platforma pro optimální spolupráci obchodníků a dodavatelů ECR vydala publikaci, která poskytuje přehled o tom, jak obchodníci a výrobci spotřebního zboží podporují principy cirkulární ekonomiky. Publikace obsahuje řadu příkladů využití principů cirkulární ekonomiky v oblastech jako jsou obaly, nakládání s odpady, snižování plýtvání potravinami a digitalizace procesů v retailu. Zahrnuje příspěvky jak od obchodníků jako např. Jeronimo Martins, Pingo Doce, Coop, AB Vassilopoulos a INDITEX, tak dodavatelů (Nestlé, Birra Peroni, Henkel, ALPLA a Cycle). Obsahuje také případové studie společností, které podporují realizaci řešení na cirkulárních principech jako Essity Uzaje, Cameleon, GS1 Austria a Food Cloud.

Digitální pas výrobku

Z pohledu globální standardizační organizace GS1 je základním předpokladem přechodu na cirkulární ekonomiku idea tzv. digitálního pasu výrobku; společně s digitalizací a sdílením produktových dat. Nastupující generace 2D kódů, které mohou nést výrazně větší množství dat, umožní sdílet komplexní data pro potřeby vysledovatelnosti, snižování plýtvání potravinami i měření uhlíkové stopy výrobku.

Sborník je ke stažení na stránkách https://www.ecr-community.org/a-global-review-of-circular-economy-case-studies-from-the-retail-cpg-sector/

 

Zdroj: GS1 Czech Republic

15.6.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies