• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DHL umožňuje firmám předvídat nečekaná rizika

ilustrační foto

DHL pokračuje v rozšiřování svého portfolia nástrojů pro řízení dodavatelských řetězců a analýzu spuštěním transparentního portálu DHL Resilience360. Portál umožní zákazníkům sbírat důležitá data, aby mohli lépe vyhodnocovat svou zranitelnost ve vztahu k přírodním katastrofám, legislativě, koncentraci rizik nebo politickým událostem. Díky nové on-line službě získají nadnárodní společnosti kompletní obraz o své dodavatelské síti, včetně dodavatelů na všech stupních dodavatelské hierarchie. 

Firmy jen těžko drží krok s vývojem současných dodavatelských řetězců a jsou často zranitelné kvůli rizikům, která přinášejí globalizace a rychlé změny legislativy. Podle institutu BCI (Business Continuity Institute) je polovina všech narušení dodávek způsobena společnostmi z druhé nebo ještě nižší úrovně dodavatelské hierarchie. Přesto nemají čtyři z pěti společností kompletní přehled o svém dodavatelském řetězci nad rámec přímých poskytovatelů.  To zahrnuje přesné určení totožnosti dodavatelů z nižších stupňů hierarchie dodavatelského řetězce, na kterých jsou společnosti závislé, i způsobu, jímž jsou tyto podniky řízeny a jak fungují.

S rozšiřováním dodavatelských řetězců a nárůstem jejich složitosti v důsledku globalizace postrádají mnohé společnosti přehled o své dodavatelské síti. Kvůli tomu nemohou přesně určovat míru rizika. Sběrem dat prostřednictvím transparentního portálu mohou získat důležité informace o své síti a v důsledku toho zlepšovat kontinuitu obchodních procesů. Služba je nabízena samostatně, ale lze ji také kombinovat s řešením DHL Resilience360 pro vyhodnocování rizik a sledování událostí. Navíc všichni participující dodavatelé v síti mohou okamžitě získat přístup k těmto možnostem.

Platforma je nastavitelná podle potřeb uživatelů a nabízí předem definované dotazníkové šablony pro sestavení individuálních informačních požadavků, týkajících se například řízení obchodní kontinuity a dosažených certifikací, včetně licencí C-TPAT (Customs Trade Partnership Against Terrorism). Firma pak může zahájit shromažďování dat od svých přímých dodavatelů prostřednictvím zabezpečeného internetového nástroje, zatímco systém automaticky řídí další iterace z nižších dodavatelských úrovní. Systém nakonec také vytvoří souhrnné zprávy a umožní uživatelům plynule procházet daty, aby mohli identifikovat potenciálně rizikové oblasti.

„Znalost kompletní dodavatelské sítě je nesmírně důležitá. Transparentní portál DHL Resilience360 poskytne organizacím jednodušší, rychlejší a efektivnější způsob získávání informací, které potřebují pro řízení rizik. Jsem rád, že můžeme našim zákazníkům nabídnout nástroj, který jim pomůže minimalizovat ztrátu dobré pověsti v případě rušivých událostí jejich rychlejším vyřešením,“ říká Pavel Šubrt, obchodní ředitel DHL Supply Chain v České republice.

Zdroj: DHL Supply Chain

30.11.2016

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.