• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DHL: Oficiální logistický partner filmu No Time to Die

Ilustrační foto | DHL Express (Czech Republic)

Logističtí odborníci společnosti DHL jsou už od filmu Casino Royale (2006)  zodpovědní za řešení dopravy a logistiky související s natáčením filmu s agentem 007. Pro film No Time to Die (Není čas zemřít), který je uváděn v těchto dnech do kin, DHL přepravovala vše potřebné pro produkci filmu po celém světě letecky, zaoceánskou a silniční přepravou s přesným načasováním, tak aby byl dodržen harmonogram natáčení.

Naposledy DHL přepravila osm originálních filmových vozidel z Norwiche ve Velké Británii přes Atlantik do Los Angeles v USA. Vozidla jsou hlavním lákadlem výstavy v Petersen Automotive Museum.  „Zvláštností této zásilky byl relativně těsný časový plán, vysoká hodnota vozidel a dočasné povolení k dovozu automobilů, na které se nevztahují žádná dovozní cla a daně. Máme týmy odborníků, kteří se specializují na individuální problémy v rámci přepravy, ať už se jedná o manipulační nebo celní předpisy  a zaručují hladký proces při přejezdu státních hranic.“ Říká Thomas Hofmann, vedoucí divize Auto – Mobility ve společnosti DHL Global Forwarding.

V rámci této akce, byli experti na automobilovou logistiku DHL zodpovědní za bezpečnou přepravu pěti Aston Martinů, dvou BMW a jednoho Lotusu Esprit S1, fanouškům známého jako Wet Nellie ze Spy Who Loved Me (Špion, který mě miloval). DHL přepravila také Bondův ikonický stříbrnošedý Aston Martin DB5 a také Aston Martin DBS. Vozidla byla nejprve dovezena do Houstonu v Texasu po moři a poté putovala po silnici do Los Angeles. Pro zajištění bezpečné přepravy vozidel, DHL použila speciální uzavřené automobilové nosiče se vzduchovým odpružením. Vozidla byla přepravována pomocí služby DHL Sustainable Marine Fuel Service FCL GoGreen Plus, díky tomu byla přeprava klimaticky neutrální.

„Jsme vděční, že můžeme spolupracovat s DHL na přepravě těchto unikátních vozidel Jamesa Bonda,“ řekl Terry L. Karges, výkonný ředitel Petersen Automotive Museum. „Tato výstava je jednou z nejvýznamnějších akcí, které jsme dosud měli.“

 

Zdroj: DHL Express (Czech Republic)

4.10.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies