• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DHL Express hraje zásadní roli v evropské logistice doručování vakcín proti COVID-19

Zdroj: DHL Express Czech Republic

Přední světový poskytovatel expresních služeb společnost DHL Express od Vánoc uskutečnila více než 50 letů po Evropě, díky kterým přepravila zásilky vakcín proti COVID-19 do Rakouska, Bulharska, Chorvatska, Řecka, Finska, Itálie, Litvy, Norska, Rumunska a Švédska. Tyto země obdržely první dávky vakcíny pro své občany. Některé země jako například Itálie, Litva, Norsko a Rumunsko, pokračují v přepravě dalších dávek vakcíny. Prostřednictvím sítě DHL Express může být přeprava vakcíny do všech evropských zemí zajištěna do 24 hodin.

Díky mezinárodní logistické síti, zahrnující 60 zemí a míst v Evropě, velké množství překladišť a více než 100 letadel, je společnost DHL Express dokonale vybavena a připravena na pravidelné dodávky vakcíny proti COVID-19 i do dalších zemí v Evropě nebo ve světě.

"Síť DHL Express už během prvních týdnů pandemie prokázala svoji silnou odolnost. I když téměř všechny země přešly do lockdownu žádnou z našich operací to nezastavilo.,“ uvedl Alberto Nobis, generální ředitel DHL Express Europe. "V DNA naší společnosti je dodávat i v době globální krize. Díky našim zaměstnancům a infrastruktuře udržujeme otevřené obchodní trasy a umožňujeme našim zákazníkům i nadále podnikat. Mezinárodními expresními dodávkami vakcíny proti COVID-19 podporujeme řadu vlád v jejich boji proti pandemii. V Evropě nám naše silná pozice na trhu umožňuje přepravovat zdravotnické zboží mezi zeměmi následující pracovní den,“ řekl Luděk Drnec, generální ředitel DHL Express (Czech Republic) s.r.o.. 

Kromě Evropy, přepravovala DHL Express dávky vakcín také do Bahrajnu, Chile, Kostariky, Izraele, Mexika, Ománu a Singapuru.

V naší mezinárodní přepravní síti DHL spolupracuje více než 9 000 specialisty z oblastí jako jsou farmacie, medicínská technika, výzkum, velkoobchod a také s nemocnicemi nebo dalšími poskytovateli zdravotní péče. Díky digitalizaci můžeme být navíc zapojení do celého procesu od klinických studií až po samotnou péči o pacienta.

Portfolio společnosti DHL pro zdravotnický sektor zahrnuje více než 150 farmaceutů, 20+ skladů klinických testů, 100+ certifikovaných stanic, 160+ skladů kvalifikovaných pro GDP, 15+ míst, certifikovaných GMP, 135+ lékařských expresních míst a mezinárodní rychlou logistickou síť pro 220 zemí a teritorií.

V celosvětovém měřítku čelí poskytovatelé logistických služeb výzvě k co nejrychlejšímu zavedení dodavatelského řetězce v oblasti zdravotnictví. Bude potřeba dodávat vakcíny v bezprecedentním množství: více než 10 miliard dávek po celém světě, včetně regionů s méně rozvinutou logistickou infrastrukturou, kde žijí přibližně 3 miliardy lidí. V příštích dvou letech budou muset dopravci zajistit mezinárodní přepravu až 200 000 palet a 15 milionů chladicích boxů, což znamená uskutečnit cca 15 000 letů.

 

Zdroj: DHL Express Czech Republic

28.1.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies