• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DHL a podnikatelé spojili síly na akci DHL Innovation Day 2017

ilustrační foto
  • Více než 180 vedoucích pracovníků dodavatelských řetězců, průmyslových partnerů a inovátorů se zúčastnilo akce v Inovačním centru DHL v Německu
  • Vyhlášení vítězů soutěží DHL: Vecna za robotiku, Parcelly za sdílenou ekonomiku a KWIK v soutěži start-upů Shark Tank
  • PACCAR Parts si odnesl ocenění za nejinovativnější zákaznické řešení díky implementaci technologie měření rozměrů DHL MetriX Freight

 

Společnost DHL, globální lídr v oblasti logistiky, zorganizovala v rámci každoroční akce DHL Innovation Day v Německu setkání nejlepších průkopníků a start-upů v logistice a technice. Soutěže, interaktivní konference a přednášky významných odborníků přinesly návrhy nových sociálních přístupů k přepravě a nové koncepce budoucích technologií v tomto odvětví. Účastníci reagovali na výzvu společnosti DHL a představili prototyp nového mobilního robota pro vychystávání zboží i nápady, jak začlenit strategie postavené na principech sdílené ekonomiky do logistiky. Společnost Vecna z USA zvítězila v soutěži Robotics Challenge, zatímco start-up Parcelly z Velké Británie si odnesl ocenění ze soutěže Sharing Economy Challenge. Podnikatelé předvedli své nápady v soutěži Shark Tank, v níž byla vyhlášena vítězem společnost KWIK. Společnost PACCAR Parts byla oceněna za spolupráci s DHL na nejinovativnějším zákaznickém řešení.

„Klíčové vlivy digitalizace a globalizace mění podobu našeho světa a DHL se snaží vytvářet podmínky pro inovace, které nás na tyto změny připraví. Neexistuje lepší způsob, jak diskutovat o nekonečných možnostech, jež stojí před námi, než při společném setkání lidí s tvůrčím duchem na naší akci DHL Innovation Day. Blahopřejeme všem vítězům a děkujeme jim, že nás posunuli opět o krok blíž k budoucnosti logistiky,“ řekl Matthias Heutger, viceprezident divize DHL Customer Solutions & Innovation.

Vynikající služby díky inovacím

Společnost DHL přijímala od března do září letošního roku přihlášky z celého světa s návrhy nových prototypů autonomních mobilních robotů pro vychystávání zboží ve skladech a řešení sdílené ekonomiky pro logistiku. Finalisty vybrali vedoucí pracovníci společnosti DHL. Během akce DHL Innovation Day představili tři finalisté v každé soutěži svá řešení před 180 odborníky na dodavatelské řetězce. O vítězích rozhodlo živé hlasování diváků.

V soutěži Robotics Challenge, která byla pořádána ve spolupráci se společností DELL EMC, představili naživo své prototypy finalisté ze Singapuru, Švýcarska a USA. Roboti byli zkonstruováni tak, aby autonomně projížděli skladem, vyzvedávali krabice různých rozměrů z regálů a umisťovali je do vozíku. Vítězný robot Piece Picking americké společnosti Vecna obdržel finanční odměnu 15 000 eur a příležitost zúčastnit se zkušebního provozu s DHL.

„Jsme nadšeni naším prototypem, který prokázal, že si dokáže poradit s výzvou autonomního odběru zboží ze skladové pozice. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, jak daleko se náš robot dostane v rámci partnerství s DHL,“ řekl Daniel Theobald ze společnosti Vecna.

Společnost Dell EMC byla jedním ze sponzorů letošní akce DHL Innovation Day. Dell EMC je společností s úspěšnou historií v oblasti poskytování inovativních řešení organizacím, které procházejí transformací IT. Díky tomu má skvělé výchozí postavení pro podporu budoucích technických lídrů při jejich objevování nových horizontů v oblastech robotiky a logistiky. Timmy O'Dwyer, viceprezident společnosti Dell EMC, zodpovědný za oblast Global Parts Operations, a vedoucí provozovny Limerick, řekl: „Pro Dell EMC jako jednu z největších společností na světě poskytujících technická řešení bylo spolusponzorování této iniciativy skvělou příležitostí. Jsme přesvědčeni o tom, že inovace jsou stěžejní součástí digitální transformace, a jsme hrdi, že jsme se mohli podílet na této soutěži v oblasti robotiky.“

Rovněž finalisté soutěže Sharing Economy Challenge představili svá inspirativní řešení zaměřená na přehodnocení aktuálního status quo v oblastech přístupu a vlastnění. Z více než 60 odevzdaných návrhů z celého světa obsadila první místo společnost Parcelly s platformou, která koordinuje praktická řešení pro vydávání balíků v místních obchodech, zajišťuje okamžité oznámení a nabízí flexibilní doby pro vyzvednutí.

„Otevřenost společnosti DHL vůči logistickým strategiím postavených na nekonvenčních obchodních modelech nám dodává odvahu,“ řekl Sebastian Steinhauser ze společnosti Parcelly. „Snažíme se maximálně přizpůsobovat měnícím se požadavkům zákazníků rozšiřováním možností na prvním i posledním úseku doručovacího procesu v síti DHL tím, že umožňujeme dynamické vyzvednutí a doručení balíku na požádání.“

Vrcholem konference byla účast čtyř start-upů v soutěži Shark Tank, v níž podnikatelé prezentovali své nápady před odbornou porotou, jejímiž členy byli Dr. Alex von Frankenberg z investiční společnosti High-Tech Gründerfonds, uznávaný zakladatel a investor do technických společností Frank Thelen ze společnosti Freigeist a Peer Bentzen ze společnosti Deutsche Post DHL Group. Vítězným start-upem se stal KWIK, který dostane příležitost realizace zkušebního provozu s DHL a prezentace svého řešení v Inovačním centru DHL.

KWIK zaujal porotce svým řešením pro internetové nakupování, které umožňuje zákazníkům opakované objednávky svých oblíbených produktů pouhým stisknutím tlačítka. Otevřené tržiště a nástroje pro analýzu společnosti KWIK rovněž umožňují značkám rozvíjet přímý vztah se zákazníky.

„Dostali jsme skvělou příležitost ukázat, jak naše řešení kombinuje internet věcí a internetové nakupování ve prospěch zákazníků i společností,“ řekl Ofer Klein, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti KWIK.

Posouvání limitů v logistice

Společnost DHL také ocenila nejinovativnější zákaznické řešení z loňského roku. Michiel Greeven, výkonný viceprezident společnosti DHL Express, zodpovědný za prodeje v Evropě, předal ocenění společnosti PACCAR Parts za její podíl na vytvoření systému měření rozměrů DHL MetriX Freight, který se vyznačuje vysokým potenciálem. Systém byl vyvinut start-upem Metrilus GmbH společně s inovačním týmem společnosti DHL. Potřeba moderního, nízkonákladového a velmi výkonného systému měření rozměrů byla identifikována během exkurze a workshopu v Inovačním centru. Systém DHL MetriX Freight, založený na kamerových senzorech renomovaného výrobce hracích konzolí a nejmodernějších softwarových algoritmech společnosti Metrilus, umožňuje přesné měření dílčích zásilek – bez ohledu na tvar – za méně než sekundu. Tento proces dosud vyžadoval až jednu minutu času a dva zaměstnance. Společnosti DHL, PACCAR Parts a softwarový start-up Metrilus uskutečnily zkušební provoz, který byl následně rozšířen do pěti dalších provozoven DHL. Prioritou společnosti PACCAR Parts, která podporuje kulturu velké otevřenosti vůči novým technologiím, jsou lidé a kvalita. DHL a DAF, značka společnosti PACCAR, uskuteční v roce 2019 ve své dlouhodobé snaze o nové inovace zkušební provoz bezkabelově propojených kolon nákladních vozidel. Účelem tohoto řešení je zvýšení bezpečnosti a hospodárnosti.

Odborné přednášky inspirovaly posluchače novými pohledy na sociální problémy a technologie. Thomas Ogilvie, člen představenstva společnosti Deutsche Post DHL Group, zodpovědný za lidské zdroje, zdůraznil, jak mohou být kulturní změny a inovace vzájemně prospěšné, zatímco Dr. Christian Langer ze společnosti Lufthansa se zabýval vlivem digitalizace a rozvíjejících se plánovacích procesů na snahy o vylepšování podnikání. Anab Jainová ze společnosti Superflux hovořila ve své přednášce o tématech zaměřených na budoucnost, od internetu věcí až po změnu klimatu, a ve své řeči hledala odpověď na otázku, proč je vymýšlení různých budoucností důležité.

Každoroční akce DHL Innovation Day je příležitostí k setkávání vedoucích pracovníků dodavatelských řetězců, inovátorů, průmyslových partnerů a start-upů ve snaze posouvat limity logistiky a techniky. Účastníci mohou naživo sledovat ukázky nových prototypů a účastnit se interaktivních workshopů, hlasovat o vítězích soutěží a aktivně si vyměňovat nápady. Soutěže společnosti DHL se v roce 2017 zaměřily na sociální problémy, techniku a podnikání a vytvořily příležitost pro chytré hlavy z celého světa předvést své nápady, které by mohly změnit podobu logistického průmyslu.

 

Zdroj: AC&C Public Relations

10.1.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies