• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DCT Gdaňsk se mění v "Baltic Hub"

Nejrychleji rostoucí kontejnerový terminál v Baltském moři oznamuje své nové jméno, aby tak podpořil ambici stát se Baltským hubem

DCT Gdaňsk, největší a nejrychleji rostoucí kontejnerový komplex v oblasti Baltského moře, má nový název "Baltic Hub". Provozovatel terminálu oznámil svým zaměstnancům změnu svého názvu, která lépe vystihuje jeho ambice stát se hlavním uzlem regionu, a to jak po souši, tak po moři, a to pouhé dva týdny poté, co oslavil své 15. výročí. Po dokončení svého třetího hlubokovodního terminálu do roku 2025 se Baltic Hub stane jedním z největších uzlů kontejnerových terminálů v Evropě.

Od spuštění svého provozu před 15 lety, zažívá provozovatel terminálu exponenciální růst od pouhého jednoho hlubokovodního kotviště a kapacity 500 000 TEU, až po skutečné “baltské centrum” se dvěma hlubokovodními kotvišti, která v roce 2021 odbavila více než 2,09 milionu TEU. V současné době má Blatic Hub 1300 metrů nábřeží, 14 Ship-to-Shore (STS) jeřábů a roční kapacitu 2,7 milionu TEU.

Baltic Hub se navíc stal dopravní branou do střední a východní Evropy s vnitrozemskými destinacemi, jako je Česká republika, Slovensko, Maďarsko a Německo. Je to výsledek neustálých investic v průběhu let, které v blízké budoucnosti zvednou jeho železniční kapacitu ze současných 750 000 TEU na více než jeden milion TEU.

Třetí hlubokovodní terminál

Terminál se stále rozšiřuje. Baltic Hub brzy zahájí výstavbu svého třetího hlubokovodního terminálu známého jako T3, díky kterému bude tento kontejnerový hub jedním z největších v Evropě a bude schopen odbavit další generaci kontejnerových lodí připlouvajících do Baltského moře. S tímto novým terminálem bude Baltic Hub připraven i nadále sloužit a podporovat polskou ekonomiku, státy střední a východní Eropy a pobaltské státy i jejich mezinárodní komerční trhy. Investice také znamená významné rozšíření nabídky služeb pro zákazníky Baltic Hub a impuls k přilákání nových služeb a přepravních aliancí.

Stavba T3, která bude dokončena do roku 2025, bude zahrnovat hlubokovodní nábřeží o délce 717 metrů s hloubkou 17,5 metrů a rozšíření plochy terminálu o 36,5 hektrarů. Kromě toho bude součástí investice nákup sedmi nových jeřábů schopných odbavit největší plavidla na světě a 20 poloautomatických jeřábů RMG pro manipuaci kontejnerů na ploše.

Generální ředitel Baltic Hub, Charles Baker, se podělil o tajemnství úspěchu své organizace. “Je to jednak výsledek naší skvělé polohy s dobrým přístupem k moři a bez omezení přílivu, ale také našich vynikajících operativních schopností a podpory a investic do infrastruktury ze strany polské vlády.”

“Jsme dnes na terminál nesmírně hrdí, ale otevřeně uznáváme, že dnešní Baltic Hub by neexistoval bez tvrdé práce a odhodlání všech našich zaměstnanců, stejně jako důvěry a loajality našich akcionářů, zákazníků, věřitelů, dodavatelů a místních komunit během těchto 15 let,”  dodal Charles Baker.

 

Zdroj: Baltic Hub

 

27.10.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies