• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DB Schenker vzdělává své zaměstnance s pomocí 3D technologií a virtuální reality

ilustrační foto

Tým složený z expertů Fraunhoferova institutu a DB Schenker ve společné laboratoři pro logistiku a digitalizaci vyvinul přelomový program pro interní vzdělávání zaměstnanců. Program se zaměřením na balicí a vychystávací procesy obsahuje šest scénářů, ve kterých si účastníci hravou formou projdou vybrané procesy od začátku do konce. Vzdělávací kurz je v současnosti dostupný v angličtině a němčině, další jazyky lze jednoduše přidat.

Verze pro virtuální realitu (VR) se nyní připravuje. Deutsche Bahn stojí v čele německých firem, které využívají VR technologie pro účely vzdělávání zaměstnanců. Z hlediska charakteru provozu společnosti jsou možnosti pro praktický zácvik velmi omezené. Ve virtuálním prostředí si zaměstnanci mohou vyzkoušet činnosti jako je otevírání předního krytu lokomotivy rychlovlaku ICE 4 nebo si procvičit zacházení s palubním výtahem pro vozíčkáře. Zaměstnanci DB Schenker si nyní mohou nasadit 3D brýle a vstoupit do virtuálního světa, kde mohou interagovat s okolím a tím pádem se učit i složitější úkoly. Díky tomu si snáze zvyknou na přechod z virtuálního prostředí do běžného provozu. Tato technologie navíc umožňuje zaměstnancům si dopodrobna vyzkoušet logistické procesy, které jsou nyní ve vývojové fázi ještě před jejich dokončením. Virtuální prostředí navíc kromě toho zvyšuje efektivitu, kvalitu i rychlost zácviku.

Výukový program se spustil teprve nedávno a nyní se v něm školí zaměstnanci logistického centra DB Schenker v Lipsku. Společnost ho chce rozšířit i do dalších logistických center.

„Během naší několikaleté spolupráce s Fraunhoferovým institutem jsme společně vyvinuli celou řadu logistických a přepravních řešení. Tento výukový program je dalším milníkem na cestě společnosti DB Schenker vstříc digitalizaci logistických procesů a průmyslu 4.0,“ řekl Erik Wirsing, viceprezident globálních inovací společnosti Schenker AG.

„Nejvíce nás těší hlavně skvělá zpětná vazba od uživatelů programu. Díky propojení našeho výzkumu s dovednostmi a zkušenostmi pracovníků logistických provozů a podnětů odborníků na management projektů se nám podařilo vytvořit inovativní, a hlavně motivující řešení školení zaměstnanců,“ řekl Dr. Ing Michael Schmidt z oddělení Intralogistiky a IT plánování Fraunhoferova institutu pro tok materiálu a logistiku.

 

Zdroj: Ogilvy

12.12.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies