• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DB Schenker spolupracuje s Centrem Paraple již 15 let. Ve StarDance ho podpořil částkou 300 000 Kč

Ilustrační foto | DB Schenker

Logistická společnost DB Schenker je dlouholetým partnerem Centra Paraple. S obecně prospěšnou společností spolupracuje již 15 let, což je přesně polovina jejího působení na českém trhu. Za ta dlouhá léta DB Schenker pomáhá materiálně i finančně. Naposledy přispěl v rámci sobotního benefičního večera StarDance vysílaného Českou televizí částkou 300 000 Kč.

V pořadí šestý slavnostní večer tanečního pořadu StarDance patřil Centru Paraple. V obecenstvu se sešli, jak zástupci Centra Paraple, tak jeho dlouholetí partneři. Nechyběl mezi nimi ani finanční ředitel DB Schenker Ján Lipták, který předal finanční částku ve výši 300 000 Kč. DB Schenker je hrdým partnerem Centra Paraple celých 15 let a za tak dlouhou dobu toho společně zažili hodně.

“Centrum Paraple je pro nás důležité jako připomenutí toho, co je v životě podstatné. Že jsou i jiné hodnoty než firemní zisk, obrat, počet skladů a přepravených zásilek. Spolupráce nás velmi těší, baví a naplňuje. Za tu řadu let jsme se zúčastnili a zapojili do mnoha akcí, aktivit a projektů. Poznali jsme mnoho úžasných lidí v čele s panem Svěrákem a naučili jsme se o životě i o sobě mnoho nového. Spojení s Centrem Paraple je pro nás velkou radostí,” popisuje Martin Bacílek, marketingový manažer DB Schenker.

Logistika pro Paraple

Kromě finančních darů a účasti na benefičních akcích společnost DB Schenker pomáhá i prostřednictvím toho, co umí nejlépe, a sice poskytováním logistických služeb. V roce 2017 například DB Schenker pomohl s přepravou dvou posilovacích strojů pro vozíčkáře. Stroje přepravili z Finska do Česka a následně až na zahradu rehabilitačního centra v Praze. Posilovací stroje slouží ke vzpírání a pomáhají vozíčkářům posílit zádové a prsní svaly, ramena, trapézy nebo tricepsy. Každý rok zajišťuje pro centrum také potřebné přepravy většího materiálu v rámci ČR.

Vždy Centrum Paraple rádi podpoříme, jak finančně, tak prostřednictvím logistických služeb. V rámci našich firemních hodnot se snažíme pomáhat, kde je třeba. Za uplynulá léta jsme přispěli celkovou částkou přes 4 miliony korun na provoz a chod centra. Díky naší spolupráci jsme poznali centrum jako velmi kvalitní, na klienty orientované zařízení, které se díky profesionálům, přátelskému a pozitivnímu prostředí snaží změnit život svých klientů k lepšímu a v mnoha případech je vrátit zpět do života,“ dodává Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker.

Sportem pro dobrou věc

DB Schenker se zapojil a zapojuje do mnoha akcí, například firemního štafetového běhu Run Tour na podporu Centra Paraple se účastnil celkem čtyřikrát. Zaměstnanci sestavili několik čtyřčlenných týmů a ve Stromovce poměřili síly s dalšími 850 štafetami při běhu na vzdálenost 4x5 km. A protože jsou zaměstnanci DB Schenker aktivní, tak se již více než 10 let starají jako dobrovolníci o organizaci a logistiku tradičního Běhu pro Paraple. Kromě účasti na samotném běhu celý den pomáhají se stavbou, programem a úklidem po akci. Řadu let se logistická společnost zapojuje i do charitativního golfového turnaje, jehož je partnerem.

Charita v dobách pandemie

Prospěšné společnosti a neziskové organizace se během pandemie ocitly ve složité pozici. Musely investovat do spousty ochranných pomůcek a zároveň rušit benefiční akce. I v této době zůstal DB Schenker spolehlivým partnerem Centra Paraple a hledal nové možnosti, jak Centru Paraple pomoci. Přispěl tak společným nákupem propagačních předmětů, které Paraple využilo pro své potřeby nebo jako dalším zdroj příjmu pro zajištění chodu centra.

 

Zdroj: Ogilvy

3.12.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies