• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DB Schenker otevírá nové logistické centrum v Dánsku

Ilustrační foto | DB Schenker

Otevřením logistického centra v dánském městě Taulov se DB Schenker opět rozrůstá. Nové centrum s 87 nakládacími rampami a celkovou rozlohou 90 000 m2 splňuje nejpřísnější environmentální a udržitelné standardy. Jako článek evropské sítě DB Schenker tento špičkový terminál propojuje 430 lokací po celé Evropě a je připraven na rostoucí poptávku po mezinárodních přepravách.  Každý den z něj odchází zásilky do 38 evropských zemí. Všechna rozvozová vozidla jezdí na HVO 100 Biodiesel, 100% biopalivo, které snižuje emise CO2 až o 90 % a dusíkaté emise o zhruba 30 %.

„Je pro nás velkým milníkem podílet se na rozšiřování evropské sítě DB Schenker. Tímto důležitým krokem si DB Schenker vytvořil kapacitu pro další růst v klíčovém odvětví distribuce zásilek a je připraven pro další rozvoj. S novým logistickým centrem a novými službami se letos vydáme na vzrušující cestu, na které vítáme také nové zákazníky a kolegy,“ říká Henrik Dam Larsen, CEO DB Schenker v Dánsku.

"Tyto investice představují pro naši společnost významný krok a posilují naši globální přepravní síť," říká Helmut Schweighofer, CEO DB Schenker v Evropě. "Navíc nám umožní rozšířit hodnotu, kterou můžeme v regionu nabídnout, a to poskytováním širších a komplexnějších služeb našim zákazníkům."

 

Udržitelná řešení

Přibližně stovka rozvozových vozů DB Schenker a jejich řidičů je připravena obsluhovat stávající i nové zákazníky po celém Dánsku. Důležitou součástí strategie DB Schenker je nabízet v logistickém řetězci udržitelná řešení. „Jako jeden z předních světových poskytovatelů logistických služeb je naší povinností pečovat o životní prostředí a svět kolem nás, a proto jsme do konceptu nového logistického centra pevně začlenili aspekty udržitelnosti,“ dodává Henrik Dam Larsen.

Projekt výstavby se skutečně zaměřil na zajištění dobrého pracovního prostředí a vnitřního klimatu, a tak je nový terminál vytápěn tepelnými čerpadly a poháněn 100 % certifikovanou zelenou energií, včetně té z 200 m2 solárních panelů. V budově je instalováno LED osvětlení a také odhlučněná okna. Všechna tato řešení jsou důležitou součástí strategie DB Schenker dosáhnout do roku 2040 bezemisní pozemní přepravy a smluvní logistiky. Logistické centrum zároveň obdrželo stříbrný ekologický certifikát DGNB, který potvrzuje důraz na udržitelná řešení tohoto projektu.

 

Zdroj: Ogilvy

15.3.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies