• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DB Schenker a Deutsche Bahn zřídily „železniční most“ pro humanitární pomoc Ukrajině

Ilustrační foto | DB Schenker

Speciální železniční spojení, které provozují společnosti DB Schenker a DB Cargo, začíná pomáhat. Z nádraží Seddin u Berlína už minulý pátek vyjel první vlak s humanitární pomocí pro lidi na Ukrajině. Souprava byla naložena 15 kontejnery a náklad tvořily spací pytle, karimatky nebo věci denní potřeby, jako jsou pleny, pitná voda, konzervované potraviny, nebo dětská výživa. Vlak vezl také zdravotnický materiál – injekční stříkačky, náplasti, gázové obvazy nebo kanyly. Celkem se takto na Ukrajinu dopravilo 350 tun humanitárních zásob.

„Železnice nám poskytuje stabilní spojení s Ukrajinou. Začali jsme rychle pomáhat dodávkami věcí, které byly nejvíce potřeba. Stabilní spojení a logistické zkušenosti jsou zde zásadní, a proto můžeme spolehlivě pomáhat,“ řekla Dr. Sigrid Nikutta, členka představenstva skupiny Deutsche Bahn pro nákladní dopravu a ředitelka DB Cargo.

„Podstatou logistiky je dostávat věci tam, kde jsou třeba, zejména v době krize. Díky našemu železničnímu mostu zajistíme, aby se obrovská mezinárodní podpora dostala k lidem na Ukrajinu,“ dodává Jochen Thewes, předseda představenstva společnosti DB Schenker.

Pro ukrajinskou pomoc vytvořila společnost Deutsche Bahn logistickou síť kombinující železniční a silniční přepravu tak, aby mohla dopravit materiál z Německa přímo na Ukrajinu. V nadcházejících týdnech budou do země směřovat tisíce tun potravin, pitné vody a hygienických potřeb.

Logistické týmy společností DB Schenker a DB Cargo spolupracují ruku v ruce – dary shromážděné v kamionech v Německu se překládají do kontejnerů, které nákladním vlakem evropské sítě DB Cargo pokračují dál na ukrajinské hranice. Vše je možné díky spoluprací mezi polskou pobočkou DB Cargo, ukrajinskou železnicí a polskými týmy DB Schenker.

Jak humanitární pomoc funguje?

Skupina DB zřídila speciální horkou linku pro železniční spojení na Ukrajinu, na které lze registrovat náklad a koordinovat jeho další přepravu, zejména v případě větších nebo firemních příspěvků. Přeprava je pro dárce zdarma. Logistická síť Deutsche Bahn může přijímat i individuální dary. Dárci je mohou donést na pobočky DB Schenker v Německu, kde jsou zřízena sběrná místa. Dobrovolníci z Německé spolkové agentury pro technickou pomoc (THW) poskytují v Kolíně nad Rýnem, Hannoveru a Mnichově pomoc při třídění věcí a dohlíží na balení materiálu do kontejnerů.

 

Zdroj: Ogylvi

22.3.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies