• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Data DKV naznačují oživení hospodářství, situace u dopravců však zůstává vážná

Data DKV naznačují oživení hospodářství, situace u dopravců však zůstává vážná

Doprava začíná pozvolna ožívat, vyplývá z údajů DKV Euro Service, předního poskytovatele služeb pro dopravce. Podle tankování a mýtného českých a slovenských zákazníků DKV je v posledních dvou týdnech patrné odražení od pomyslného dna. I přes tento trend zůstává situace u dopravců velmi vážná.      

„Objem tankování českých a slovenských dopravců v Evropě začal viditelně klesat v druhé polovině března, a to až na 66 procent objemu ve srovnání se začátkem měsíce. Křivka se začala zvedat v prvním květnovém týdnu a od té doby pozorujeme pozvolný růst na současných 75 procent (20. května). Podobný trend vidíme i u mýta,“ říká Lukáš Ondráček, ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service.

 

K omezení došlo nejen u mezinárodní dopravy, méně se tankovalo také v Česku. Zde ale propady nebyly tak hluboké. V době největšího poklesu na začátku května se objemy pohybovaly kolem 73 procent, v průběhu následujících čtrnácti dnů se zvýšily na 85 procent. Mnohem horší situace je patrná na Slovensku. Objemy tankování poklesly až na 57 procent a následně křivka tankování stoupala jen velice pozvolna – na 62 procent k 20. květnu.

 

I když se provoz začíná postupně obnovovat, dopravci se stále potýkají s řadou omezení v celé Evropě. Ztížené podmínky dopadají i na řidiče. Práci jim usnadní bezhotovostní úhrady za tankování, servis a mýto. „Obzvláště v případě mýta upřednostňují zákazníci platby v režimu následné úhrady. Řidiči se nemusí zdržovat a riskovat zdraví při platbách na mýtnicích, navíc mají v řadě zemí vyhrazeny speciální pruhy. Vyúčtování obdrží společně s dalšími mýty na jedné faktuře,“ vysvětluje L. Ondráček. Další usnadnění přináší palubní jednotka DKV Box Europe určená zatím pro Německo, Rakousko, Francii, Belgii, Španělsko, Portugalsko a tunely Warnow (DE), Herren (DE) a Liefkenshoek (BE), další země se budou zapojovat postupně.

 

Zdroj: AC&C Public Relations

26.5.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies