• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Další krok k vlaku na letiště: Správa železnic a Letiště Praha koordinují společné záměry

Zdroj: MD ČR

V rámci přípravy projektu modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla Praha Správa železnic úzce spolupracuje a koordinuje své záměry s Letištěm Praha. V prosinci za tím účelem společnosti uzavřely dvě důležité smlouvy.

Konkrétně byly podepsány Smlouva o společném záměru a Smlouva o sdružení sektorových zadavatelů, které umožní společně připravovat a koordinovat jednotlivé projekty výstavby kolejového napojení na území Letiště Praha s ohledem na specifika infrastruktury letiště.   

 

Smlouvy se konkrétně týkají koordinace projektu výstavby Zaokruhování železničního spojení na letiště do trati Praha – Letiště Václava Havla Praha – Kladno, který zajišťuje Správa železnic, s projektem rozšíření Terminálu 2 a příslušných pojezdových letištních ploch (tzv. APRON D2), který připravuje Letiště Praha.

 

V případě společného postupu Správy železnic a Letiště Praha se jedná zejména o koordinaci plánované tunelové trasy zaokruhování pod objekty Terminálu T2 včetně přilehlých pojezdových ploch.

 

Uzavření smluv umožní technickou i časovou souslednost při přípravě a následné realizaci staveb. Tento postup navíc zajistí oběma stranám i úsporu finančních nákladů,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. 

 

Nově uzavřené smlouvy mezi Správou železnic a Letištěm Praha jsou dalším krokem na cestě ke zprovoznění kolejového napojení letiště s centrem Prahy, na kterém se Správou železnic úzce spolupracujeme. Praha je momentálně vedle Dublinu jediným hlavním městem v Evropě, které nemá kolejové napojení centra na letiště. Zprovoznění vlaku je také podmínkou pro další rozvoj letiště. Obojí je nezbytné pro zvýšení komfortu pro cestující a rozvoj dalších leteckých spojení. Bez vlaku a rozvoje se pražské letiště nemůže stát moderním letištěm 21. století,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

 

Zdroj: Správa železnic

17.12.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies